Підібрати слова: 5 видів «неправильних» резюме

6646
Shutterstock
Резюме – це перший «гачок» при пошуку роботи, який допомагає привернути увагу роботодавця, вплинути на його готовність запросити кандидата на інтерв'ю

Деякі формати резюме залишають роботодавця байдужим і зменшують шанси на успішне працевлаштування. Як не варто робити?

1

Резюме-полотно

Якщо у людини солідний досвід, зрозуміле його бажання «похвалитися» роботодавцю, вигідно представити свою кандидатуру навіть в резюме. Але експерти наполягають: оптимальний обсяг CV – одна-дві сторінки. Для цього доведеться дотримуватися лаконічності – описувати свої обов’язки, навички та знання змістовно, але коротко. Вибрати найбільш значуще саме в контексті вакансії, на яку відправляється резюме.

Shutterstock

Важливо структурувати свій досвід, і не варто включати в резюме інформацію, яка відволікає від основних компетенцій. Наприклад, тренінги, які не пов’язані з професією, або перший досвід роботи не за фахом.

2

Резюме в два рядки

Інша крайність – писати занадто короткі резюме. Наприклад, якщо у людини мало досвіду, і розповідати особливо нема про що. А часом навіть професіонали з довгим переліком досягнень не приділяють уваги опису свого досвіду. Або через скромність, яка в резюме точно не потрібна. Чи тому, що роблять ставку на співбесіду: мовляв, при особистій зустрічі все розповім.

На жаль, якщо резюме не зацікавить роботодавця, запрошення на інтерв'ю може так і не відбутися

Так що «похвалити» себе все-таки потрібно. Якщо досвіду немає, наприклад, резюме пише студент або випускник – можна вказати участь у студентських або волонтерських проектах. Важливо вказати не тільки вищу освіту, а й додаткові тренінги. І будь-яку іншу інформацію, яка приверне увагу працедавця, може виявитися корисною для виконання завдань на посаді.

3

Резюме – посадова інструкція

Мало просто перерахувати свої посадові обов’язки. Роботодавцю дійсно потрібно розуміти, які завдання виконувала людина. Але не менш важливо перерахувати свої досягнення, результати на попередніх місцях роботи. Наприклад, якщо вдалося покращити показники в зоні своєї відповідальності, реалізувати цікаві ідеї.

Shutterstock

Навіть якщо робота монотонна, орієнтована на процес, можна відзначити якісь нюанси, які вдалося поліпшити – наприклад, налагодити певну процедуру.

При цьому просто копіювати в досягнення перелік своїх обов’язків не потрібно, краще подумати, що вам вдалося зробити саме понад формальні обов’язки.

4

Резюме-хаос

Якщо вся інформація про ваш досвід просто «звалена в купу», її складно сприймати. Резюме повинно бути структурованим. Потрібно відформатувати шрифти, перевірити текст на предмет помилок. Дотримуватися зручної для читання послідовності.

Оптимальний порядок розміщення розділів приблизно такий: ім’я та прізвище (по батькові можна не писати); контактна інформація; освіта і додаткове навчання; місця роботи і досягнення; додаткові навички і знання.

Щоб скласти резюме із вдалою структурою, важливо проаналізувати власний досвід перед тим, як писати резюме.

5

Резюме-казка

Часом прагнення показати себе в кращому світлі призводить до того, що кандидат прикрашає свій досвід. Робити цього не слід: сьогодні легко отримати доступ до будь-якої інформації і перевірити, наскільки інформація про ваші досягнення відповідає дійсності. Тому не варто перебільшувати: краще навчитися грамотно описувати свої реальні результати.

Поділитися: