Під контролем: як українська команда створила систему управління безпілотниками

161
milkman.it
США і ще кілька країн хочуть зробити державною платформу управління дронами від AVISION Robotics

Для створеного в 2014 році українського стартапу AVISION Robotics немає обмежень у кількості керованих безпілотників та щодо місць їх маршрутів. Тисяча і більше дронів можуть працювати як в місті, так і в польових умовах: всі маршрути розраховуються  і коригуються автоматично.
AVISION Robotics реалізували UTM.

UTM – Unmanned traffic management – інтелектуальна система управління безпілотниками /дронами різних модифікацій.

Кожному апарату прописуються маршрути, а також дії, які потрібно виконати: бути задіяним в службах доставки, для перевозу вантажів у сільському господарстві, будівництві, геодезії та картографії, фотозйомках, різного роду інспекціях, завдання у бойових умовах.  Виходячи з різних даних, що передаються дронами на Землю, наприклад, про перешкоди, напрямок вітру тощо, система управління коригує швидкість, маршрут та інші показники.

«Наприклад, людині, якій прибуває вантаж, заздалегідь приходить повідомлення і вона виходить на вулицю, щоб його забрати. В принципі, коли мова йде про AVISION Robotics, ми говоримо про інтегроване хардверно-софтверне рішення для інтелектуального управління безпілотними літальними апаратами», – говорить засновник AVISION Robotics Олександр Мозолюк.

За результатами 2015 року стартап посів перше місце в конкурсі інженерних стартапів Vernadsky Challenge (Україна), організований інвесткомпанією Noosphere Ventures.

Кілька країн, зокрема США, хочуть взяти платформу AVISION Robotics на озброєння і зробити її державною. Зараз українська команда спільно c Amazon, Verіzon та іншими компаніями працює в групі NASA над розробкою єдиних стандартів, а також протоколів управління і контролю безпілотників.

Facebook

«Відповідно, платформа управління дронами завжди адаптована до найсвіжіших законів країн, в яких буде впроваджуватися, а таких держав кілька», – коментує Олександр Мозолюк.

На сайті і соцмережах AVISION Robotics відсутня інформація жодною мовою, окрім англійської, а фізичним місцем перебування вказано Санта-Моніку (Лос-Анджелес, Каліфорнія).

У червні цього року керівництво AVISION Robotics бере участь на найбільшому акселераторі Кремнієвої Долини (США) 500 Startups, де проходить акселерацію, знайомиться з майбутніми клієнтами, партнерами та інвесторами.

Як заробляти за допомогою супутників і дронів?

Поділитися: