Петро Чернишов про підлеглих: «Люблю, коли зі мною сперечаються»

310
K.Fund Media
Президент компанії «Київстар» розповідає, за яким принципом наймає людей на роботу, за що звільняє і чому важливо мати свою думку

Петро Чернишов – один з найуспішніших топ-менеджерів України. Останні чотири роки він обіймає посаду президента компанії «Київстар», до цього був гендиректором пивоварних компаній Carlsberg Ukraine.

В рамках School Angels Talks він виступив з лекцією для школярів і вчителів. Розповідав про свою кар’єру і відповідав на питання слухачів. K.Fund Media записав найцікавіші думки Петра Чернишова про роботу з людьми.

Про правила найму

Брати на роботу потрібно за ставлення до життя, а звільняти за непрофесіоналізм. Коли людині 15 років, її легко можна перевиховати, коли 30 – зробити це практично неможливо. У дорослих людей вже є певне ставлення до життя. Наприклад, бажання багато працювати, досягати нових вершин, кооперуватися з іншими, бути активним і динамічним. Або ж навпаки – неготовність до командної роботи і закритість.

K.Fund Media

Коли ви берете людину на роботу, маєте неодмінно зрозуміти її ставлення до життя, і лише потім оцінювати професіоналізм.

Бізнес змінюється так швидко, що важливо бути здатним до навчання. Якщо ви знайшли кандидата з таким ставленням до життя, яке влаштовує вашу компанію, беріть його, а в процесі роботи всьому навчіть. Якщо ж він виявиться нездатним до навчання, тоді звільняйте за відсутність професіоналізму.

Про відкритість до діалогу

Я дуже не люблю співробітників, які бояться сперечатися. Обожнюю, коли зі мною сперечаються, тому що я не завжди правий, і всі про це знають.

Я беру людей на роботу для того, щоб знати їхню точку зору, розуміти, як вони мислять

Тому я хочу, щоб маркетолог розбирався в маркетингу краще, ніж я, а технічний спеціаліст зобов’язаний знати ліпше од мене, як працює мережа. Якщо я їм щось пропоную, вони не повинні відразу ж погоджуватися, якщо їхня думка відрізняється від моєї.

K.Fund Media

З технарями сперечатися складніше, тому що у них будь-яка розмова починається так: «Якщо ми зараз це не купимо, все розвалиться». А потім йде дискусія.

Мені бракує людей, з якими цікаво сперечатися і які не бояться це робити. Я люблю, коли співробітники на роботі відкриті.

Про звільнення

Звільнення поганого співробітника – це акт гуманізму відносно решти. Уявіть, що у вас в компанії є маленький відділ, там працюють різні співробітники і один з них реально кепський: не справляється зі своїми обов’язками, роботу виконує неякісно, ​​рідко з’являється в офісі.

У нормальній компанії це означає, що інші співробітники повинні доробляти його роботу за нього

Адже не керівник має цим займатися?!

Є два виходи з цієї ситуації: звільнити поганого співробітника і взяти на його місце нормального, або звільнити, а зарплату розділити між людьми, які роблять його роботу.

Про важливість хорошого ментора

Успіх в кар’єрі залежить від того, наскільки багато ви читаєте, чи спілкуєтеся з цікавими людьми і чи щастить вам. Останнє – найважливіше. Вам пощастить, якщо ви зустрінете в житті хорошого наставника. Це може бути вчитель, керівник, колега по бізнесу. Для цього потрібно виходити із зони комфорту, спілкуватися з новими цікавими людьми, шукати нові можливості.

K.Fund Media

Багато людей готові працювати за нижчі зарплати, якщо у них хороший керівник. Людині важливо розуміти, що вона розвивається, самореалізація потрібна всім. А якщо керівник самодур, то все складно. Одного місяця на новій роботі завжди достатньо, щоб зрозуміти, хороший у вас керівник, чи ні. Як визначити, чи цікаво вам працювати в колективі? Якщо вранці ви визирнете у вікно, побачите там погану погоду і вам не захотілося придумати історію про те, як ви застудилися, і не поїхати на роботу, – значить, швидше за все, у вас все в порядку.

Поділитися: