Персональний шопер: навіщо він потрібен і де його знайти

768
Shutterstock
Історик моди Зоя Звіняцківська розповідає, які послуги надають персональні шопери і скільки це може коштувати

Економія часу і раціональний підхід у різних сферах нашого життя – нагальна потреба зайнятих людей. Це стосується і підбору гардероба. Багатогодинне блукання магазинами з нечіткими цілями і сумнівними результатами, яке раніше вважалося чудовим проведенням часу і навіть різновидом задоволення, нині дедалі частіше здається невиправданою витратою ресурсів. Оптимізувати цю частину наших повсякденних занять і зробити її ефективнішою покликані люди, професія яких називається «персональний шопер».

Консультація

Найлегше знайти персонального шопера в Instagram. Там за відповідними тегами можна відшукати безліч сторінок стилістів, що пропонують свої послуги. Найпростіша і порівняно бюджетна послуга – консультація стиліста. Триває вона близько двох годин і коштуватиме вам у середньому $100-150.

Консультація стиліста – порівняно бюджетна послуга
Консультація стиліста – порівняно бюджетна послуга. Shutterstock

За цей час і ці гроші консультант вивчить ваші «дані» – обличчя, фігуру, волосся, кольоротип – і зробить свій висновок. Розповість, що вам личить, а що ні й чому.

Яким кольорам надавати перевагу і яких уникати. Визначить відповідні вам фасони, кольорову гаму, довжину і багато інших параметрів. В ідеалі після консультації вся ця інформація має бути оформлена в якийсь ілюстрований документ – власне він і є результатом, за який ви платите.

Шопінг-супровід

Це інший за типом вид послуг, який поєднує консультацію з практичним підбором гардероба. Коштує шопінг-супровід від 500 грн до $300 на годину залежно від кваліфікації стиліста, і забаре в найкращому разі близько трьох годин. На відміну від консультації результати тут, звісно, видно одразу.

Правила хорошого тону в жіночому бізнес-стилі

І варто звертатися до послуг такого консультанта, тримаючи в голові чітко сформульовані завдання. Вони можуть бути абсолютно різними – від «зібрати лук на весілля подружки» до «купити гардероб на літо» (в останньому випадку трьох годин вам навряд чи вистачить). Мінус такого підходу – ви дізнаєтеся про себе не все, а лише те, що стосується обраних речей. Плюс – можливо, знати все вам для початку й не потрібно.

Ревізія гардероба

Можливо, це не таке захопливе заняття, як купівля нового одягу, але насправді без цієї роботи не обійтися. Тут краще вибрати висококласного стиліста, який працює порівняно давно і, можливо, має свою студію. Ревізія стане вам у суму від $200, але справа тут не в грошах. До ревізії гардероба слід підготуватися морально, набратися сміливості й бути чесною із собою.

Ревізія гардероба корисна перед новими покупками
Ревізія гардероба корисна перед новими покупками. Shutterstock

Для стиліста ваша шафа – просто купа одягу, для вас же за кожною річчю стоїть своя історія, і треба вміти від цих історій абстрагуватися, дивитися тільки на речі.

Порада: ніколи не робіть цього на очах у родичів (наприклад, мами) і не розповідайте їй про результати. Щоправда, буде добре, якщо ви нарешті викинете подаровану нею на випускний жахливу сумочку – але їй зовсім не обов’язково знати про це.

Стиліст в молі

У деяких випадках вам не потрібно шукати стиліста і приводити його потім у магазин. Великі шопінг-моли і мережі брендових бутіків типу ЦУМ або Helen Marlen Group мають своїх стилістів, до послуг яких ви можете звернутися. Найзручніше це влаштовано в ЦУМі, в якому студія стиліста з підбору гардероба знаходиться просто поруч з дизайнерськими корнерами.

У такого підходу є свої плюси і мінуси

З одного боку, стиліст молу знає його асортимент досконально і заощадить вам чимало часу, швидко «висмикнувши» з різних брендів підхожі саме вам речі. З іншого боку, будь-який набір брендів має свої обмеження, але якщо вам підходить вибірка цього молу, звернутися до «місцевого» стиліста – правильне рішення.

Шопінг за кордоном

Це рідкісна послуга і її надають найкращі стилісти. Для неї, крім знань, навичок і смаку, необхідні хороша орієнтація в міланських аутлетах і вільна італійська. Це може бути груповий тур (до п’яти осіб) мисливиць за знижками або ж індивідуальний – за новинками з нових колекцій. Перед виїздом зазвичай роблять ревізію гардероба, щоб якомога конкретніше намітити цілі в безмежному морі шопінгу. У турі кожній з учасниць відводиться певний день, коли стиліст займається виключно нею, але дівчата все одно переважно ходять всі разом, приміряють і обговорюють речі. Буває, що знайомство в таких турах стає початком міцної дружби, яка триває роками. П’ятиденна поїздка до Мілана коштуватиме в межах €1000 разом із перельотом і проживанням.

П'ятиденний шопінг у Мілані з консультантом може коштувати €1000
П'ятиденний шопінг у Мілані з консультантом може коштувати €1000. Shutterstock

Як бачимо, асортимент послуг персональних шоперів різноманітний. Але перш ніж визначитися з вибором, прислухайтеся до поради Каті Орєхової, стиліста й засновниці найстарішого в Україні сервісу з підбору гардероба Personalshopper:

«Працюючи зі стилістом, пам’ятайте, що рекомендації щодо зовнішнього вигляду не мають жодної цінності, якщо ваш консультант не звертає уваги на ваші психологічні особливості. Уподобання, звички і спосіб життя диктують не лише те, як ми одягнені, а й те, наскільки комфортно ми почуваємося в тому чи іншому одязі. І не забувайте, що величезне значення мають не «правильні» кольори й фасони, а вміння міксувати різні речі, створюючи індивідуальний і найбільш «вигідний» для конкретної людини ансамбль. В цьому і полягає, за великим рахунком, мистецтво одягатися».


Допомога шопера може бути дуже корисна діловим людям у створенні елегантного образу, який водночас відповідає дрес-коду. Але дотримуватися його вимог спекотним літом нелегко. Наш експерт Зоя Звіняцківська розповідає, які правила дрес-коду не можна порушити навіть у найспекотніший день, а які можна «обдурити».

Поділитися: