Перевірено на собі: 3 способи стати удачливішим

630
Лайфхаками ділиться викладачка Стенфордського університету

Удача – це не удар блискавки, який трапляється рідко і дає великий ефект. Це скоріше вітер, який дме безперестанно. Він може бути тихим, може виявитися поривчастим, а іноді дме звідти, звідки ви його найменше очікуєте. Так говорить викладачка Стенфордського університету Тіна Сілінг. Вона веде курс із підприємництва та більше 20 років спостерігає за людьми з метою зрозуміти, що приносить їм удачу.

На Міжнародній конференції TED Тіна поділилася трьома секретами, які допоможуть вам стати удачливішими.

1

Намагайтеся більше ризикувати, навіть у дрібницях. Підіть на інтелектуальний ризик і спробуйте вирішити задачу, за яку ніколи не бралися; або соціальний ризик – заведіть розмову в поїзді із випадковим попутником; або емоційний – висловіть свої почуття тому, хто вам дійсно дорогий.

У приклад Тіна наводить свою історію. Одного разу в літаку вона замість звичної роботи за комп’ютером вирішила поговорити з чоловіком, який сидів поруч. Потім він допоміг їй видати книгу.

2

Навчіться висловлювати вдячність. Коли люди для вас щось роблять, вони витрачають на це час, який могли би витратити на себе або когось іще, і ви повинні відзначити і подякувати їм за це.

«Протягом останніх кількох років я розробила для себе кілька прийомів, як висловити почуття вдячності. Мій улюблений – в кінці кожного дня переглянути розклад зустрічей і розіслати листи подяки кожному, з ким я зустрічалася. Це займає всього кілька хвилин. Але в кінці кожного дня я завжди сповнена величезної подяки і запевняю вас – я стала більш удачливою​​», – каже Тіна Сілінг.

3

Змініть своє ставлення до ідей. Більшість людей вислуховують ідею і дають оцінку в стилі «Це чудова ідея» та «Ця ідея нікуди не годиться». Але тут є свої нюанси. Ідеї не можуть бути хорошими чи поганими. Більше того, навіть найжахливіші ідеї часто можуть перерости в дещо абсолютно визначне, запевняє викладачка Стенфордського  університету. У приклад вона наводить більшість інноваційних компаній, котрі також «виросли» не з найкращих ідей.

Поділитися: