Переселення: один із трьох єдинорогів тепер народжується у Китаї

180
Shutterstock
Сім років тому всі нові мільярдні компанії були родом із США. Часи змінюються

Китай скорочує розрив із США в запускові компаній-єдинорогів — стартапів вартістю понад $1 млрд. Такого висновку дійшла консалтингова компанія Scenic Advisement, пише Quartz.

Цього року 12 із 33 єдинорогів знаходяться в Китаї. Це остання віха в довгостроковій тенденції. З середини 2015 року в Китаї було створено 34 мільярдних компанії, а в США — 39. Поки що Штати зберігають лідерство — там розміщено 100 єдинорогів проти 56 компаній, що знаходяться в Китаї, — але це питання часу.

Дункан Логан.startupmagazine.ru

«Цей біполярний світ вже тут», — каже Дункан Логан, генеральний директор акселератору RocketSpace. У глобальних єдинорогів вже є китайські аналоги.

Як приклади Дункан Логан наводить китайського конкурента Google — компанію Tencent, Didi Chuxing, якій належить найбільший сервіс таксі в Китаї, та американський Uber, платформу WeChat та соціальну мережу Facebook.

Економіка Китаю протягом останніх років активно розвивалася, а зростання ВВП збільшилося до 7%. Для порівняння у США зростання ВВП складає 1-2,5% річних. До 2030 року, чи навіть раніше, Китай може стати найбільшою економікою світу.

Це окрім великого внутрішнього ринку: у США тільки 11 міст із населенням більше ніж мільйон осіб, а в Китаї таких міст-мільонників — сто

Кремнієва долина залишається центром для найпотужніших технологічних талантів, капіталу та людей, що бажають фінансувати ризиковані ідеї, але зростання цін на житло та зарплатні в районі затоки змушують провідні компанії переїжджати до менш дорогих міст. Китайські громадяни, що навчаються за кордоном, тепер у великих кількостях повертаються додому, пише The San Francisco Chronicle. Минулого року із цієї когорти поверненців (у китайській мові їх називають хайгуй, тобто морські черепахи), додому повернулися 432,5 тис. осіб, що на 58% більше, ніж у 2012 році.

Shutterstock

«Уже можна спостерігати, як серійні підприємці переїжджають із Долини до інших міст, намагаються там найняти людей і щось створити», — каже Вероніка У, управляючий директор компанії Hone Ventures, котра допомогла налаштувати операції для Motorola, Тесла та Apple в Китаї.

«Я безперечно вважаю це загрозою, але сьогодні [Кремнієву долину] важко повторити десь іще», — підсумовує вона.

Вам буде цікаво «Чому стартапи Кремнієвої долини переоцінено»
Поділитися: