Переконай мене, якщо зможеш: 5 книг, які допоможуть вести переговори

1369
youee.org
Методика ФБР, гарвардські дослідження та психологічні маніпуляції – все, що вам потрібно для успішних переговорів

Вміння вести переговори – запорука успіху. За даними Технологічного інституту Карнегі, 85% фінансового успіху залежить від вміння спілкуватись та вести переговори, і лише 15% – від інтелекту та знань. Мільйонери Воррен Баффетт та Річард Бренсон теж часто розповідають про те, що мистецтво переговорів – одне із найважливіших для підприємця.

K.Fund Media рекомендує п’ять книг, які допоможуть успішно проводити навіть найважчі переговори.

«Спочатку скажіть “НІ”. Секрети професійних переговірників», Джим Кемп

2017

Найкраща методика для будь-яких переговорів – вміти вчасно казати «ні». Кепм пише про те, що більшість переговорів є насправді безплідними. І саме «ні» – найкращий інструмент, який припиняє непотрібні дискусії. У своїй книзі автор фокусується не лише на тому, як знаходити спільну мову з опонентом, а й вчить, що потрібно зробити, аби ваш бізнес не страждав від невдалих перемовин. «Є переговори, де нічого від вас не залежить. Концентруйтесь на власній поведінці, її запам’ятають надовго, це ваша візитівка», – пише Кемп. З 1989 року автор допомагає проводити переговори інвестиційному банку Merrill Lynch та IBM. А у 2010 році Кемп заснував Camp Negotiation Institute, де керуючись порадами зі своєї книги, навчає підприємців вести переговори. Про його унікальну систему навчання писали найкращі бізнес-видання світу, зокрема The Wall Street Journal, Fortune та Harvard Business Review.


«Переговори без компромісів. Веди переговори так, немов від них залежить твоє життя», Кріс Восс

2016

Кріс Восс 24 роки працював у ФБР та проводив переговори із терористами. У своїй книзі він написав про найбільші успіхи та провали бюро розслідувань. На їх прикладі автор розглядає і вирішення бізнес-проблем великих корпорацій. На його думку, саме безкомпромісність, яку  використовують у розмовах з терористами найкраще підходить для вирішення проблем підприємців. Восс розповідає про те, як противника перетворити на союзника та розпізнати брехуна у своєму оточенні. Правила з його книги стали настільки популярними, що сьогодні автор керує, консультує та вчить безкомпромісним переговорам найбільші світові компанії із рейтингу Fortune 500. «Переговори без компромісів» входить у топ-5 Amazon у категорії «Бізнес та гроші».


«Шлях до Так. Як вести переговори, не здаючи позицій», Роджер Фішер, Уільям Юрі, Брюс Петтон

2016

Роджер Фішер, Уільям Юрі та Брюс Петтон – викладачі Гарвардського університету. У своїй роботі вони діляться багаторічним досвідом та напрацюваннями Гарвардського переговорного проекту, який замається аналізом найбільших світових бізнес- та політичних переговорів. Книга складається із численних практичних порад, які допоможуть досягнути бажаного результату від будь-якої розмови. Наприклад, автори розповідають, що використовувати погрози у переговорах нераціонально. Це призводить лише до зустрічної агресії. Натомість, пропонують використовувати попередження, які мають таке ж смислове навантаження і не викликають невдоволення у опонента.


«Важкі діалоги. Що і як говорити, коли ставки високі», Керрі Паттерсон, Ел Світцлеp, Джозеф Гренні і Рон Макміллан

2014

Наше життя – суцільні переговори. Саме так вважають автори книги «Важкі діалоги». Не важливо хто ви, президент, який вирішує геополітичні проблеми, або ж офісний працівник, що хоче підвищення зарплатні –  процес переговорів завжди однаковий, написано у книзі. Автори вважають, що найважливіше у будь-яких перемовинах – вміти контролювати свої нерви та бути зрозумілим, адже лише чіткі питання дають змогу отримати зрозумілі відповіді. Книга «Важкі діалоги» – бестселер New York Times та Washington Post. Секрет популярності книги – у легкій подачі та життєвих прикладах, які знайомі кожному, вважають критики з New York Times.


«Переговори в трьох вимірах. Потужні інструменти для зміни правил гри під час укладання найважливіших угод», Девід Лекс, Джеймс Себеніус

2008

Девід Лекс та Джеймс Себеніус – експерти з переговорного процесу та викладачі Гарвардського університету. У книзі «Переговори у трьох вимірах» вони пропонують по-іншому поглянути на процес перемовин. Лекс та Себеніус вважають, що виграти будь-які переговори можна ще до їхнього початку. Запорука успіху – детальне вивчення своїх візаві та масштабний підготовчий процес до розмови, переконані автори. Також у книзі йдеться про те, що досягнути бажаного у діалозі можна завдяки контролю процесу за переговорним столом, успішним методам мозкового штурму та набором психологічних інструментів переконання. Американський Forbes вважає, що ця книга створила справжню революцію у науці про переговори. Вперше вона вийшла друком у видавництві Harvard Business School Press 2008 року та з того часу була неодноразово перевидана.

Поділитися: