Вчимося переконувати: 5 фільмів про мистецтво переговорів

3049
sporcle.com
Добірка кінокартин про те, як перемогти у грі на нервах

Переговори з дулом біля скроні, переговори з опонентами, що від початку мають виграшну позицію, з політичними противниками, з ображеними вами людьми – усе це вимагає найтоншої майстерності. І кожен із психологічних прийомів може бути застосований в бізнесі.

K.Fund Media вважає ці фільми чудовими наочними посібниками до цієї теми.

«Заручники», Данія, 2012

A Hijacking

Що може бути кращою мотивацією для переговірника, ніж життя людей, що залежать від нього? Фільм Тобіаса Ліндхольма про переговори судноплавної компанії із сомалійськими піратами, що захопили в заручники команду торгового корабля, надихався реальними подіями. Сюжет розгортається у двох локаціях – у водах Індійського океану і в європейському офісі. Картина – зовсім не екшен, скоріше психологічна драма. Генеральний директор судноплавної корпорації в перший же день захоплення готовий віддати піратам суму в 15 мільйонів доларів, яку вони вимагають, але професійний переговірник – категорично проти. Негайна згода лише розігріє апетит злочинців і продемонструє слабкість тих, хто їм протистоїть, вважає він. Досвідчений майстер бізнес-переговорів у критичній ситуації майже готовий розписатися у власному безсиллі. Але довгі тижні торгів, яким і присвячений весь фільм, мають привести до практично неможливого – звільнення заручників за суму в рази меншу. Головна теза звучить із вуст переговірника вже в перших кадрах картини: «Переговори мають бути позбавленими емоцій».


«Голод», Великобританія, Ірландія, 2008

Hunger

Майкл Фассбендер, готуючись до ролі в картині, майже три місяці їв лише ягоди, горіхи й сардини, щоб схуднути до параметрів свого персонажа. Але фільм потрапив до нашого переліку не за героїзм актора, а за переговорні кейси. І хоча вони аж ніяк не належать до бізнес-прикладів, психологічні принципи маніпуляції у всіх сферах однакові.

Фільм заснований на реальних подіях: у 1981 році в белфастській в’язниці «Мейз» увязнені активісти Ірландської республіканської армії оголосили голодування. Вони вимагали визнати себе політичними в’язнями. Чи можна домогтися свого, починаючи небезпечне протистояння у вочевидь програшному становищі?


«Лінкольн», США, Індія, 2012

Lincoln

Політичні переговори, мабуть, є найближчими до бізнесу. Так само, як і в діловому світі, тут всі сторони заздалегідь знають основні аргументи суперників, інтереси кожної зі сторін теж спочатку зрозумілі, тому таке велике значення мають харизма і красномовство переговірника.
1865 рік. Президент США Авраам Лінкольн – на піку популярності. Але перед ним стоять серйозні завдання: провести поправку до Конституції, що скасовує рабство, через Палату представників і завершити Громадянську війну. Розум, політична майстерність і віра в правоту своїх ідей допомагають президенту об’єднати республіканців і привернути на свій бік частину демократів, завдяки чому вдалося домогтися історичних змін в американському законодавстві.

Деніел Дей Льюїс, як і його герой, був настільки переконливим, що отримав «Оскара» за цю роль.


«Готель Руанда», Великобританія, ПАР, Італія, 2004

Hotel Rwanda

Головний герой фільму на ім’я Пол Русесабаджіна – керівник престижного готелю в столиці Руанди. Сюжет фільму заснований на реальних подіях: у середині 1990-х років у міжетнічній різанині в Руанді загинуло понад мільйон (!) людей. У своєму готелі Пол ховає від убивць людей. У нього великі зв’язки, він не гребує ні підкупом, ні шантажем; він погрожує, благає, лестить…

Багатозадачність як вона є: Полу треба відволікати солдатів, піклуватися про біженців та бути опорою для своєї сім’ї, а також зберігати видимість роботи готелю високого класу, оскільки ситуація стає дедалі жорстокішою.

Окрім інших переваг (три номінації на «Оскар», один з яких отримав виконавець головної ролі Дон Чідл), фільм цікавий як наочний посібник з переговорів із різними категоріями людей. Завдяки цьому мистецтву Полу вдалося врятувати від загибелі 1268 людей.


«Вище неба», США 2009

Up in the Air

Звісно, впливати на співрозмовника значно легше, якщо у тебе посмішка, очі і шарм Джорджа Клуні. Але і його героєві доводиться вдаватися до тонких психологічних маніпуляцій.

Через економічну кризу в корпораціях відбуваються масові звільнення. Але повідомляти людям погані новини – неприємна робота. Тому робити її запрошують дорогого «ката» – співробітника спеціальної компанії з термінації кадрів. Саме Райану Бінгему, герою Клуні, доводиться витримувати гнів, відчай і сльози людей, котрі дізнаються, що їхніх послуг більше не потребують. Залишаючись у душі байдужим, Бінгем, як тонкий психолог з великим досвідом і обдарований оратор, переконує звільнених, що життя – це не лише робота. Згодом герой усвідомлює, що ці люди навчили його цінувати підтримку близьких. Хочете дізнатися, як упоратися з чужими емоціями на роботі? Подивіться це кіно.


Сподіваємося, цей художній лекторій покращить ваші навички «парламентаря». Утім, розвинути в собі дар переконування можна також за допомогою нон-фікшн книжок про переговори. А до цього радимо подивитися 5 фільмів про ораторське мистецтво.

Поділитися: