Перед вживанням спалити: 6 технологічних розробок, що провалилися на ринку

187
Пластиковий велосипед, маска для обличчя з шокером та інші невдалі винаходи, які так і не завоювали серця та гаманці споживачів

Вони дратували покупців, ламалися, коштували надто дорого і билися током. Не дивно, що ці розробки так і не стали бажаною покупкою для масового споживача. У шведському Музеї невдач зібрана колекція провальних технологічних розробок.

Куратор музею – 43-річний клінічний психолог Семюель Вест; сам музей розташований у шведському місті Гельсінборг, в ньому виставляється 51 продукт, кожен з яких мав стати інновацією, натомість став провалом.

Втім, дуже легко скаржитися на жахливі продукти, як от TwitterPeek за $200 (пристрій, який може заходити лише в Twitter), але наміри створення музею Вест мав суто альтруїстичні. «Ми знаємо, що 80-90% інноваційних проектів зазнають невдачі, тож ви більше не дізнаєтесь про них, – каже він.

Єдине, що ми можемо зробити з невдачами – це отримати досвід

Деякі експонати музею були результатом намагання брендів урізноманітнити свої продукти, як культовий напій 1990-х – Crystal Pepsi (який, до речі, повернувся 2016 року на нетривалий період).

Дехто вирішив проблеми в дивний та незграбний спосіб, як «одноразові» DVD, щось на кшталт орендованого варіанту, але тут DVD можна було дивитися протягом лише 48 годин після першого перегляду. Незалежно від хиби, всі продукти мали здійснити революційну інновацію в певній галузі. «Чесно, я вважаю, що ми, як суспільство, недооцінюємо невдачі, – вважає Вест. – Ми одержимі успіхом».

До речі, в експозицію включили Apple Newton 1993 року. Попри те, що цей особистий цифровий помічник страждав через поганеньке програмне забезпечення та високу ціну, він, зрештою, привів до того, що в Apple створили iPhone й iPad.

Подивіться відео, в якому Вест оповідає про свої улюблені речі, що виставляються в музеї.

За матеріалами The Verge
Поділитися: