Пекінське метро пропускатиме пасажирів за біометричними даними

195
www.straitstimes.com
Камери спостереження розпізнаватимуть обличчя, а сканери – відбитки пальців

До кінця 2018 року в Пекінському метро встановлять камери з функцією розпізнавання облич і сканери відбитків пальців. Біометричні технології допоможуть збільшити пропускну здатність станцій підземки в годину пік, повідомляє Reuters.

Камери спостереження розпізнаватимуть обличчя, а сканери на турнікетах зчитуватимуть відбитки пальців пасажирів: саме так китайці вирішили замінити традиційну процедуру контролю квитків. У перспективі, пасажири зможуть пройти в метрополітен, просто провівши рукою над турнікетом.

Підкоп під демократію: «Китайська модель» Деніела Белла

Біометричні технології планують впровадити в підземці вже цього року, повідомив глава відділу розвитку Пекінського метрополітену Чжан Хуабінь.

Перспектива контролю вже стривожила місцевих правозахисників. На їхню думку, китайська влада прагне побудувати національну мережу для стеження за громадянами з метою придушення інакомислення, наголошує Reuters.

Відзначимо, що сканери відбитків пальців уже випробували в метро Шанхаю. Система порівнює відскановані зображення з базою даних відбитків за лічені секунди.
Пекінський метрополітен складається з 22 ліній, якими щодня користуються понад 10 млн пасажирів.

Нагадаємо, що Китай побудував «розумну» дорогу із сонячними батареями.

Китайський консорціум будуватиме четверту гілку метро в Києві.

Поділитися: