Великодні історії: як релігійне свято надихнуло українок на новий бізнес

206
Авторські прикраси та веганські паски – Великдень як джерело нових ідей

Одні, коли не знаходять бажаного, впадають у відчай, а інші – бачать можливість і беруться за справу самі. Успіх, щоправда, приходить не відразу. Але наполегливість і талант беруть своє – бізнес несподівано починає приносити додатковий прибуток.

Вегетаріанська паска

Знайти випічку без яєць на минулий Великдень веганка Алеся Подройко не змогла – у столиці її ніхто не робив. Довелося експериментувати самостійно. Паски вдались. У вересні Алеся відкрила свою веганську кондитерську Bombom. Vegan bakery in Kyiv.

«У мене немає кухарської освіти, але готую років з дванадцяти. Пригощати гостей тим, що вийшло, мені подобалося завжди», – згадує вона.

Наважитися на запуск нішевого кулінарного проекту Подройко виявилося нескладно: у неї вже був чималий досвід роботи в галузі громадського харчування. Вона пройшла шлях від баріста до власниці кав’ярні.

«Зосередитися на веганських солодощах для мене означало робити саме те, до чого лежить душа. Дякувати богові, сьогодні ринок це дозволяє: адже нашими клієнтами є не тільки вегани. Чимало киян обрали наші бездріжджові паски», – говорить кондитер.

За одну тільки ніч – з четверга на п’ятницю – на великодню випічку у Подройко пішло 22 кілограми борошна. За її словами, такий самий попит на торти та пончики – основну продукцію кондитерської майстерні – був тільки на Різдво.

«Піст закінчується для нас таким «гарячим» Великоднем.  З відкриття попит зріс на 15%. Тішить, що за цей час нас знайшли нові клієнти, які дотримуються ЗСЖ цілий рік», – зазначає кондитер.

У старт підприємниця не вклала ані копійки. «Духовка в мене й так була», – пояснює вона. У нове обладнання та створення лендінґу (сайту-візитівки) вона вклала гроші, які заробила на продажі пасок.

Кондитер сподівається, що наступного Великодня її випічка продаватиметься у власній затишній кав’ярні, а не лише доставлятиметься на замовлення.

Доставка щастя

Майстерню «Щастя у подарунок» мешканка Олександрії Вікторія Пегарькова заснувала чотири роки тому. За два роки до того вона колесила профільними виставками, де пропонувала свою продукцію – декоративні прикраси.  Але потім вирішила відкрити стаціонарну точку. Підприємниця попросила мерію надати приміщення для ремісників, але влада не поспішала допомагати бізнесу. І тоді вона сама знайшла підвальне приміщення площею 35 кв. м у самісінькому центрі Олександрії.

 

«Власник знизив для майстерні орендну плату. Подібний майданчик можна орендувати за 100-120 грн, а ми сплачуємо тільки 70 грн за один квадратний метр на місяць», – радіє майстриня. Орендна плата – її єдина велика інвестиція.

 

На момент відкриття магазину в майстрині вже була велика колекція виробів, матеріалів та необхідне обладнання.

За чотири роки бізнес розширився. Наприклад, на початку із Пегарьковою співпрацювали 15-18 майстрів, а зараз свої роботи пропонують майже 150 осіб. У майстерні «Щастя в подарунок» атрибути замовляють майбутні молодята, заявки почали надходити і з інших міст країни. Зараз Вікторія Пегарькова весь свій час присвячує роботі.

А де ж тут великодня історія? Майстриня робила великодні прикраси, але вони не були особливо популярними.

Проте цього року викупили всі вінки, майже два десятки, та іншу святкову атрибутику: великодні яйця, кроликів. Доволі висока ціна у 200-300 грн за одну прикрасу покупців не злякала. Декому довелося навіть відмовити, тому що товару не всіх не вистачило.

«Я не знаю, чому так сталося. Можна сказати, що це диво світлого свята», – сміючись підсумовує вона.

Поділитися: