Парі як стимул: Ілон Маск побудував найбільший у світі акумулятор

131
cdn.arstechnica.net
На реалізацію проекту в Tesla було лише 100 днів

В Австралії технологічна компанія Tesla завершила встановлення системи іонно-літієвих батарей під назвою Powerpack потужністю 100 МВт.

Система, встановлена ​​у штаті Південна Австралія, стане найбільшим у світі акумулятором.

Офіційна презентація Powerpack запланована на 1 грудня.

До цього компанія Ілона Маска має протестувати систему і привести її у відповідність до вимог місцевого регулятора та уряду штату.

Передісторією проекту Powerpack стала суперечка в твіттері Ілона Маска з австралійським мільярдером Майком Кеннон-Бруксом (Mike Cannon-Brookes).

Людина-ракета: «Ілон Маск. Tesla, SpaceX і дорога в майбутнє» Ешлі Венса

У березні австралійський підприємець запропонував засновнику Tesla фінансування і політичну підтримку, якщо компанія останнього погодиться за 100 днів створити і запустити систему батарей потужністю 100 МВт.

Маск прийняв цей виклик, додавши, що якщо Tesla не вкладеться у відведений термін, то він реалізує проект вартістю $50 млн власним коштом.

Зрештою влітку Tesla виграла тендер, в якому брали участь 90 компаній, на встановлення в Південній Австралії системи зберігання електроенергії, яку виробляє вітряна ферма Hornsdale Wind Farm.

Цікаво, що відлік 100 днів для Маска розпочався 29 вересня, коли Tesla реалізувала вже половину проекту. Завдяки цій хитрості розробник виграв додатковий час.

Потужності акумулятора Powerpack має вистачити для безперебійного постачання електрики до 30 тис. житлових будинків у Південній Австралії.

Приблизно така сама кількість будівель занурилася в темряву у вересні 2016 року через брак напруги в енергетичній системі штату.

Як ми писали раніше, компанія SpaceX Ілона Маска має намір винайти космічний корабель для надшвидких континентальних і міжконтинентальних перельотів.

А в четвер, 16 листопада, засновник і гендиректор Tesla Ілон Маск презентував одразу два нових винаходи компанії – суперкар Tesla Roadster 2 і електричну вантажівку з причепом Tesla Semi.

 

Джерело: Mashable
Поділитися: