Папір не червоніє: що робити, якщо ви наважились написати бізнес-книгу

254
payscale.com
Як вибрати видавця, чи потрібний вам співавтор, де його шукати та скільки все це коштує

Багато хто з керівників прагне написати книгу заради просування своєї кар’єри. І це цілком може спрацювати.

1

З чого почати

Спочатку вам знадобиться ідея. Переконайтеся, що вона є оригінальною. Чи розкриває вона нові грані в темі? Ви повинні розповісти людям щось, про що вони ще не знають. Дайте відповідь на просте запитання: «Навіщо я зараз пишу це?» Деякі керівники компаній приходять до видавця з ідеями для книг, які цікаві лише вузькому колу їхньої родини та друзів.

2

Книжковий агент

Робота з агентом спрощує ваше завдання з двох причин. По-перше, він допоможе із підготовкою та поданням проекту, а також із пошуком співавтора, якщо він потрібен. Проте цей шлях не для кожного. Агенти зазвичай беруть приблизно 15% від ваших авансів та прибутку.

amazonaws.com

А крім того, вони не будуть працювати над проектом, якщо не побачать у ньому комерційного потенціалу. Викладіть проект книги на одній-двох сторінках та надішліть потенційним агентам.

У тексті треба описати, про що буде книга, чому вона є актуальною зараз та в чому її оригінальність. Якщо ви – гендиректор IBM, то завдання – простіше не буває. Але якщо ви – тимчасовий працівник або консультант, тоді планка стоїть набагато вище: агенти завжди шукають нового Джеймса Коллінза.

3

Проект

Проект книги можна продати, описавши його на двох сторінках. Дехто продає його, коли вже мають готовий рукопис. Традиційно в проекті надають зміст із коротким описом книги та глав. Також знадобиться вступ, у якому ви поясните читачу та потенційному видавцю предмет книги. Ще можна додати текст про ваші плани із розповсюдження інформації про книгу та навіть про те, скільки примірників ви плануєте продати у своїй організації.

fadedandblurred.com

Можливо, ви ведете популярний блог на сайті своєї компанії – він допоможе в продажу книги. Або ваш рукопис можна використати для складання навчальних програм бізнес-шкіл. Видавцям подобається, якщо ви вже маєте заготовлені свої способи збільшення продажів. І, врешті, здебільшого видавці та агенти запитують для ознайомлення одну-дві глави книги.

4

Чи потрібен співавтор

Це залежить від багатьох параметрів. По-перше, чи є у вас час на те, щоб написати книгу самостійно? Чи дійсно ви вмієте добре писати? Якщо відповідь негативна, тоді ви потребуєте співавтора – принаймні на етапі створення проекту.

Автор із досвідом підготовки проекту вам обійдеться в суму від $10 тис. до $15 тис., без урахування того, чи захочете ви співпрацювати протягом усього процесу. Така співпраця – вигідна інвестиція. Завдяки цьому ви не тільки дізнаєтеся, чи вистачить у вас власного матеріалу на цілу книгу, а й зможете значно швидше просунутись у написанні.

Shutterstock

5

Як знайти співавтора

Поцікавтеся рекомендаціями інших авторів, видавців, агентів. Є також компанії на кшталт Gotham Ghost Writers, які прорекламують ваш проект. Для оплати послуг нараховуються відсотки від гонорару знайденого «автора-примари». Можна знайти хорошого автора від $60 тис. до $80 тис., але першокласні «автори-примари» просять від $150 тис. і вище.

6

Як знайти видавця

Численні керівники переконані в тому, що їм потрібен відомий видавець. До завдань вашого агента входить надіслати проект різним видавцям. Якщо ваш проект хороший, чекайте на вигідні пропозиції. Ще один варіант – видати книгу самостійно через розповсюдження її своїми каналами та за допомогою веб-сайту.

Тоді вам потрібно оплатити друк накладу, однак натомість ви отримаєте виручку від кожного продажу. Наприклад, із ціною в $20 за книгу друк кожної копії становитиме $2. Отже ви отримаєте $18 з одного примірника. А з традиційним видавцем ви отримаєте 15%, тобто $3 з кожної книжки – причому лише за умови погашення авансу. Але реальний зиск від написання книги полягає в розповсюдженні ваших ідей. Тут не варто розраховувати на збагачення.

За матеріалами Forbes.

Поділитися: