Papinarubashka: як Павло Сусляков заробляє на «шерстяних» блокнотах

575
K.Fund Media
Papinarubashka планує вийти на європейські ринки

У домашній майстерні власника бренду Papinarubashka Павла Суслякова багато цікавих речей «другого циклу». Записники із застібкою на рукав, з відворотом-лацканом або кишенею на обкладинці. Це його вироби. У майстерні вже вісім років шиють блокноти з сорочок і піджаків. Цей напрямок називає «апсайклінг» (дослівно з англійської «upcycling» – «повторне використання»).

Скатертина, блокнот і думки

«Коли я був студентом театрального, носив в рюкзаку дуже цінну книгу про кіно, – згадує Сусляков. – Оскільки читав у дорозі, обкладинка обтиралась. І тоді я знайшов тканинний мішечок, зробив у ньому два прорізи, вставив у них книгу, а зайву тканину загорнув. Так вийшла класна обкладинка для книги».

Все, що знадобилося спочатку – це партія з п'яти сорочок
Все, що знадобилося спочатку – це партія з п'яти сорочок. K.Fund Media

І коли річчю зацікавилися друзі Суслякова, він зрозумів, що знайшов ідею для бізнесу.

Все, що знадобилося спочатку – це партія з п’яти сорочок (близько 100 грн), паперові блоки (150 грн один). Швейна машинка з’явилася трохи пізніше і коштувала до 3000 грн. Орендувати приміщення не довелося, Сусляков з дружиною все шили вдома.

Перша колекція тканинних блокнотів була готова як раз до виставки хенд-мейду в кафе «Антресоль» на Хрещатику.

Сусляков подав заявку, зробив фото, організаторам блокноти-сорочки сподобалися

«Ідея з назвою прийшла відразу і раптово в точку», – згадує майстер.

На виставці, за словами Суслякова, величезного успіху не було, але дещо продати вдалося.

Без ялинок та сердечок

На старті Суслякову допомагала дружина Ірина. Вона прала, прасувала та шила з сорочок обкладинки, в які вкладували звичайні канцелярські блокноти. Незабаром подружжя зрозуміло, що ніхто не захоче купувати саму обкладинку. Знайшли організацію, яка займається виготовленням паперових блоків. За словами майстра, вони просто ідеальні – папір настільки приємний оку та гладкий, що руки самі шукають ручку. Зараз для процесу пошиття найнятий працівник, а Сусляков з дружиною займаються просуванням.

Використовується тільки вінтажний одяг
Використовується тільки вінтажний одяг. K.Fund Media

У виборі тканин молодий підприємець невблаганний: ніякого декору та прикрас. Використовує тільки вінтажний одяг – така концепція.

«У нас просили на Новий рік блокнот, щоб застібався на ґудзик-ялинку, – повідав Сусляков. – А на День усіх закоханих – з сердечками. Ми відмовили. Просто це не наша цільова аудиторія».

Своїх покупців він описує, як людей, які постійно малюють, роблять записи у блокноті, і для них важливо купити саме унікальний блокнот.

Вперед, до Європи

Зараз Papinarubashka практично не працює на замовлення. Блокноти продають у магазинах Києва, Харкова, Запоріжжя та Броварів.

А починалося все з маленького магазинчика Sisters на Подолі, де продавалися дизайнерські hand made сукні

Саме туди подружжя Суслякових принесли на реалізацію свої перші вироби.

«Спочатку ми зробили для впізнаваності найпростіше: вели групу в Facebook, – розповідає Сусляков. – Потім створили простенький сайт. Поштовхом для розвитку стала спочатку участь у виставці Shtuki, а потім на Книжковому Арсеналі».

В місяць домашня майстерня Суслякова виготовляє 100 блокнотів. У сезон – восени та новорічні свята – продається до 500 одиниць, влітку від 20 до 100 штук на місяць.

В місяць домашня майстерня Суслякова виготовляє 100 блокнотів
В місяць домашня майстерня Суслякова виготовляє 100 блокнотів. K.Fund Media

«Звичайно, нам цікаво налагодити виробництво і максимально мінімізувати ресурси, – зізнається автор бренду. – В ідеалі вийти на 200-300 блокнотів в місяць, найняти ще одну швачку».

Зараз є перевиробництво товару, тому Сусляков шукає нові точки для збуту. У його планах вийти на європейський ринок.

Поділитися: