Panasonic відсвяткував 100-річчя: від лампового патрона до японського Amazon Go

162
www.shutterstock.com
Японська корпорація зуміла відродитися після рекордних втрат у 2012-му

Японська машинобудівна корпорація Panasonic 7 березня відсвяткувала 100-річний ювілей. Саме 7 березня 1918 року Коносуке Мацусіта заснував компанію, яку пізніше перетворив на глобального виробника побутової техніки.

На той момент 22-річний Мацусіта разом зі своєю дружиною та її братом почав збирати патрони для електричних ламп в орендованому будинку в місті Осака.

В основу свого бізнесу Мацусіта заклав «філософію водопровідної води» – бажання створити масові й доступні продукти для викорінення бідності.

У 1933-му майстерня розрослася вже до великого заводу радіоапаратури. Ще за два роки Мацусіта перейменував компанію на Matsushita Electric Industrial – так вона називалася до 2008-го.

Коносукэ Мацусита

У 1952-му Мацусіта уклав угоду про технічну співпрацю з нідерландською компанією Philips. Співпраця з голландцями вивела електротовари Matsushita Electric Industrial на якісно новий рівень, що дало компанії змогу вийти на зарубіжні ринки під брендом Panasonic.

Мацусіта, якого в Японії називають «богом менеджменту», залишив посаду президента компанії в 1961-му, передавши владу зятю.

 

Засновник ще застав розквіт своєї бізнес-імперії. У 1984-му, коли світовим хітом продажів були касетні відеопрогравачі, прибуток компанії Matsushita Electric Industrial сягнув $5,4 млрд. Через п’ять років, у віці 94 років, Коносуке Мацусіта, засновник одного з найбільших у світі виробників побутової техніки, пішов з життя.

Гонконгський Супермен: Лі Кашин йде з бізнесу

У 2000-х корпорація Мацусіти почала реорганізовувати свій бізнес з акцентом на інноваційні технології. Однак жорстка конкуренція з боку компаній з Південної Кореї і Китаю, а також глобальна фінансова криза 2008 року підірвали фінансову стабільність тоді вже Panasonic Corporation.

Кадзухиро Цуге

Нинішній президент Кадзухіро Цузі отримав корпорацію в жалюгідному стані: в 2012-му Panasonic повідомив про рекордний річний збиток у розмірі $7,3 млрд.

Після цього компанія переключилася на корпоративний сектор і поставки датчиків і батарей для електромобілів, а також кондиціонерів і систем відеоконференцзв’язку для офісних будівель.

 

Очікується, що в поточному фінансовому році продажі автомобільних і промислових систем забезпечать Panasonic 34% виручки і перевищать доходи від торгівлі побутовою технікою. Крім того, корпорація розраховує закінчити фіскальний рік з прибутком в $3,3 млрд.

www.shutterstock.com

Але на цьому Panasonic не зупиняється. На престижній міжнародній виставці Consumer Electronics Show 2018 у Лас-Вегасі компанія презентувала концепт власного електрокара.

А в Японії Panasonic у партнерстві з місцевою мережею супермаркетів Trial тестує технологію автоматичної перевірки покупців – аналог «супермаркету майбутнього» від Amazon.

Як ми писали раніше, японці втричі збільшили врожайність сої за допомогою LED-технології.

Toshiba змінює гендиректора, щоб вийти з кризи.

 

Джерело: Nikkei

Поділитися: