Пальне закінчується: як витримати 16-годинний робочий день

352
Shutterstock
Поради трудоголікам – як зберегти здоров'я і не допрацюватися до стресу і вигорання

Практично у кожного в житті був період, коли він горів на роботі і майже жив в офісі. А хтось і сьогодні продовжує жити в такому шаленому ритмі. Втім, такий графік допомагає виробити звичку організовувати рутину з максимальною користю. Ось кілька порад, які зроблять ваш день продуктивнішим і менш стресовим.

1

Уникайте відчуття голоду

Нерідко відчуття голоду робить людей нестерпними, нетерплячими і навіть агресивними. Тому краще не допускати ситуації, коли ви вже видихаєтесь, у животі бурчить, або вам просто хочеться прилягти і забути про роботу на деякий час.

Один з варіантів – зробити обід в мультиварці або запрограмувати її, щоб вона приготувала вам вечерю.

Якщо робота починається о 9:00, сніданок можна приготувати в офісі, а якщо часто доводиться затримуватися до пізньої години, варто зробити стратегічний запас чаю, вівсянки або пакетиків супу.

2

Плануйте свій день напередодні

Визначте завтрашні задачі ввечері. Зробіть це, навіть якщо падаєте з ніг від втоми, – список справ допоможе розпочати день без метушні. Приділіть трохи часу підготовці завтрашнього гардероба: звичка заздалегідь вибирати вбрання, яке можна розкласти на стільці ввечері, суттєво полегшить ваше сонний ранок. Ключі, бейдж та інші важливі предмети також краще зібрати в одному місці, щоб випадково не залишити їх вдома.

На роботі, якщо є така можливість, слід мати запасний чистий костюм і сорочку.

3

Виділіть час для свого здоров’я

Спорт зранку  – чудова звичка, адже від цього безпосередньо залежить ваша продуктивність. Навіть якщо робочий день починається непристойно рано, знайдіть 10 хвилин для вправ і 5 хвилин для медитації, вони допоможуть розслабитися перед стрімким стартом.

Shutterstock

Ще одна порада – скоротіть до мінімуму всі маніпуляції, необхідні для початку тренувань: завантажте прості відеоуроки, підготуйте килимок для йоги, спортивний одяг та взуття поряд з ліжком, тоді відступати не буде куди.

А ранкова розминка швидко стане здоровою звичкою в прямому сенсі цього слова. Ту саму хитрість можна використати і на роботі та приділити тренуванню 20-30 хвилин під час обідньої перерви.

Незалежно від кількості ваших робочих годин, комфорт на робочому місці може багато чого змінити. Незважаючи на коментарі і жарти з боку колег щодо запасів їжі та одягу навколо вас, вам потрібно в першу чергу пам’ятати про своє здоров’я.


Олександр Носаченко Керуючий директор консалтингової компанії з нерухомості Colliers International в Україні

У мене ненормований робочий день. Немає такого – відпрацювати з дев’ятої до шостої. Я можу і в 11 і 12 ночі з робочих питань листуватися в меседжері з колегами або клієнтами. Звичайно, скорочується час на сім’ю, на жаль.

Для того, щоб «бензин» не закінчився, потрібно розбавляти інтелектуальну працю фізичними навантаженнями. Це дає додатковий заряд, щоб рухатися далі. В іншому випадку довго не протягнеш. Я до цього прийшов, коли свого часу 6 років поспіль нічого, крім роботи, не бачив.

Зараз дуже виручає месенджер. Він економить час. Я можу начитувати, а не набирати завдання співробітникам. Плюс оперативність – в месенджері повідомлення будуть прочитані швидше, ніж у електронній пошті.


Олексій Говорун Заступник генерального директора з розвитку і маркетингу будівельної компанії ТММ

Я знаходжуся в офісі 9 годин. Але за його межами я також працюю. Наприклад, можу піти у спортзал і там займатися продажами. Тому неможливо підрахувати, скільки часу я приділяю роботі. З таким навантаженням вдається впоратися завдяки своєму почуттю гумору і вмінню переключатися.


Джон Міллер Розробник програмного забезпечення, працював у компаніях Microsoft, Amazon, Google

Працювати більше 60 годин на тиждень вкрай важко. Коли я працював за контрактом, то рахував час, який витрачав виключно на роботу, вираховуючи час, витрачений на душ, сніданок і таке ін. Виходило десь 70-75 годин на тиждень. Так було 6 місяців.

Найважчими були три тижні, коли довелося пахати більше 100 годин, в середньому це було 14 годин на день 7 днів без вихідних. Я навіть обідав за столом, спав 3-5 годин на підлозі в офісі, їздив додому раз на кілька днів, аби змінити одяг і прийняти душ і хоч трохи поспати у ліжку.

Думаю, вижити за таких умов можна наступним чином:

  1. Насправді 16-20 годин не набігають, тому що не весь цей час людина концентрується. Або вливає себе літри кави, споживає багато цукру, аби залишатися бадьорою день-два.

  2. Якщо відмовитися від всього, що не стосується роботи: шопінгу, розмов по телефону, спілкування з друзями. І їсти за столом.

  3. Якщо робити перерву. Інакше якісні і кількісні результати полетять вниз, і те саме хтось інший зможе зробити за коротший період.

  4. 99,9% людей, які кажуть, що не працюють 16 годин 7 днів на тиждень протягом року, насправді не пашуть весь цей час. Решта 0,1% – виключення.


Більше про те, як функціонує мозок, читайте у матеріалі «П’ять хибних уявлень про мозок і сприйняття»
Поділитися: