П’ятикурсник на свободі: як влитися в ринок праці вчорашньому студенту

294
Shutterstock
Чи реально влаштуватися на роботу без попереднього досвіду і що для цього потрібно

Нині молодь дуже прогресивна:  і в соцмережах власну позицію відстоїть, і стартап вигадає, і відеоблог запише. Краплина везіння – і для когось студентські забавки можуть стати справжньою і серйозною професією. Але як бути з тими, хто гризе граніт академічної науки впродовж 5-6 років і потім просто тоне на ринку праці? На що розраховувати молодим спеціалістам?

K.Fund Media поспілкувався з роботодавцями і з’ясував, чи реально влаштуватися на роботу без попереднього досвіду, маючи за плечима лише диплом про вищу освіту.

Shutterstock

Спойлер: реально, але за певних умов. Перш за все від випускників вишів компанії очікують бажання працювати та дисциплінованість.

«Молодий спеціаліст буде цікавий роботодавцю, якщо має високий рівень мотивації, хоче та має можливості до навчання. На жаль, можу констатувати, що молодь часто не відрізняється відповідальним ставленням до роботи. Зіткнувшись з труднощами в роботі – здається і воліє змінити роботу, а не працювати над собою», – говорить директор з персоналу логістичної компанії  «УВК» Тетяна Слива.

Тому на перших етапах ми стежимо за вчасним відвідуванням зустрічей, на реакцію на різні запити, виконання тестових завдань тощо

З нею погоджується і Олена Молодцова, Senior Account Manager  рекламної компанії Business Tuning Center.

«Ми без вагань залучаємо до себе в команду випускників без досвіду роботи, якщо на співбесіді кандидат проявляє себе як ініціативний, амбіційний, та з достатньо широким кругозором. Нам важлива зацікавленість кандидата пізнавати нове, його вміння швидко вирішувати поставлені задачі, наполегливість та цілеспрямованість», – говорить Олена Молодцова.

 

Shutterstock

Для декого із вчорашніх випускників пропуском  до омріяної роботи може стати стажування або проходження практики у компаніях. Багато підприємств не можуть знайти одразу готових фахівців, тому мають самостійно навчати співробітників основам професії.

«Того, чим ми займаємося, в університетах не навчають. Саме тому ми беремо студентів на практику», – зазначає комерційний директор компанії «Євровікнобуд» Олена Рибінська. За її словами, спочатку практиканти мають ознайомитися з процесом виробництва, наочно побачити матеріали, з якими працюють конструктори та проектанти. Лише після цього студенти потраплять в офіс, де стають помічниками конструкторів. «Ми звертаємо увагу на відповідальних, старанних, амбіційних практикантів. Якщо з’являються вакансії, то їм пропонуємо роботу»,– говорить Олена Рибінська.

Як роботодавцю, мені простіше взяти людину після стажування

Практика чи стажування дозволяє отримати перший реальний досвід, якого так бракує студентам. Після цього шлях на ринку праці стане набагато легшим.

«Як роботодавцю, мені простіше взяти людину після стажування, і я поясню чому. Між випускником, що має диплом юриста, та випускником, що окрім цього має за плечима практику у суді чи прокуратурі, підприємстві – я віддам перевагу другому. В нього буде хоча б мінімальний досвід і певний багаж практичних знань», – розповідає адвокат, партнер правової групи «Домініон» Олександр Пінчук.

Shutterstock

Вчорашнім п’ятикурсникам варто докладати найбільше зусиль для отримання практичних навичок. «Особисто мені байдуже на диплом. Важливо те, що людина вміє робити, чи є у неї портфоліо, відгуки, можливо реалізовані невеликі проекти», – говорить керівник рекламної агенції Sablya Костянтин Федоров.

Також не останнє місце займають елементарні ділові якості – такі як відповідальність

«Молоді спеціалісти мають адекватно оцінювати свій рівень підготовки та розглядати свою першу роботу не стільки як джерело заробітку, скільки як можливість отримання цінного досвіду. Якщо ви відповідальні, маєте ціль, готові вчитися для того, щоб стати професіоналом, то і відповідна матеріальна винагорода не змусить на себе чекати», – резюмує директор з персоналу  логістичної компанії «УВК» Тетяна Слива.

Поділитися: