Інвестуй правильно: 5 книг від Воррена Баффета

2409
Shutterstock
"Потрібно читати по 500 сторінок щодня" – вважає один із найвідоміших американських підприємців

Так само, як мільярдери Річард Бренсон, Білл Гейтс та Ілон Маск, Воррен Баффет читає надзвичайно багато. В одному з інтерв’ю видатний американський підприємець зізнався, що міг читати до 1000 сторінок щодня, коли був молодим інвестором. Попри те, що з тих пір минуло багато часу, а Баффет став одним з найбагатших людей на планеті, він досі майже 80% свого дозвілля проводить з книжкою в руках.

Ось перелік із п’яти книжок про інвестування й цінні папери, які, на думку Баффета, стануть в пригоді будь-якому підприємцю.

«Розумний інвестор: вичерпний порадник по вартісному інвестуванню», Бенджамін Грем
Підприємці всього світу вважають автора цієї книжки батьком інвестування. Перше видання «Розумного інвестора» побачило світ 1949 року, і є популярним до цього часу – лише у США книжка витримала 10 перевидань. Баффет, який прочитав книжку ще 1950 року, вважає, що це найкраща книжка про інвестиції з усіх написаних. Грем пояснює, як розробити й реалізувати інвестиційну політику, яким чином обрати перспективні об’єкти, описує типи інфляції та методи боротьби з ними. На думку Баффета, ця книжка – необхідна база знань для будь-якого інвестора.

«Аналіз цінних паперів», Бенджамін Грем, Девід Додд
Ще одна книжка Грема, написана у співавторстві з фінансовим аналітиком, професійним інвестором й економістом Девідом Доддом. В цій класичній роботі вони розглядають різні аспекти інвестування, а також пояснюють, наскільки успішно можуть скластися угоди з подальшим вкладанням грошей, якщо поводитись як розважливий бізнесмен, не звертаючи уваги на «фондові коливання». Гуру від економіки описують принципи вкладання капіталу, розроблені Гремом підходи до інвестування, серед яких є вартісне інвестування оборотних активів, а також моменти підприємницьких та захищених вкладів.

«Звичайні акції, але незвичні прибутки», Філіп Фішер
До цієї збірки включено три класичні роботи знаного американського спеціаліста з цінних паперів Філіпа А. Фішера – «Звичайні акції, але незвичні прибутки», «На шляху до філософії інвестування», «Консервативні інвестори сплять спокійно». Описану в них інвестиційну філософію розробили майже сорок років тому, проте її і досі використовують професіонали фінансових ринків у всьому світі. В так званих «п’ятнадцяти пунктах» в книжці викладено методологію вибору компаній, що є перспективними з погляду інвестування. Тут можна знайти поради про те, як правильно скласти інвестиційний портфель, обрати слушний момент купівлі й продажу звичайних акцій, а також іншу корисну інформацію.

«Бізнес-пригоди. 12 класичних історій Волл-стрит», Джон Брукс
Білл Гейтс якось назвав «Бізнес-пригоди. 12 класичних історій Волл-стрит» найкращою книжкою з бізнесу, яку йому доводилося читати. Засновник корпорації Microsoft розповідав, що 1991 року прочитати цю книжку йому порекомендував Воррен Баффет. Гейтс донині зберігає надісланий Баффетом примірник книжки «Бізнес-пригоди. 12 класичних історій Волл-стрит». Книжка є зібранням статей з журналу The New Yorker, написаних ще в 1960-х роках. За словами самого підприємця, попри поважний «вік» цієї книжки, значна частина її змісту досі залишається актуальною. Брукс розповідає 12 історій про масштабні фінансові махінації, інвестиції та лідерів фондової біржі.

«А де яхти клієнтів?», Фред Швед
Цю книжку, видану 1940 року, Баффет вважає найсмішнішою з усіх книжок, будь-коли написаних про інвестування. Сама її назва народилася з популярного жарту про Волл-стріт, а саме: гід, показуючи туристу фінансовий район Нью-Йорка, звертає його увагу на кілька гарних суден, пришвартованих біля берега. «Погляньте, – каже гід, – це яхти брокерів і банкірів». Почувши таке, простосердний гість питає: «А де ж яхти клієнтів?»
Книжка Шведа, незважаючи на те, що їй «стукнуло» аж 77 років, є оригінальним навіть з точки зору сучасності аналізом інвестиційного ринку, сатиричним поглядом на Волл-стрит в дусі Марка Твена.
Поділитися: