Оцінили: 96% інвестицій в українські стартапи надійшло з‑за кордону

238
Grant Cardone TV
Інвесторів зацікавили граматика англійської мови, обладнання для майнінгу біткойнів, пристрої для догляду за домашніми улюбленцями, платформа для управління відділом продажів

Після спаду в 2016 році 2017 рік показав рекордний ріст інвестицій в стартапи та IT-сектор України. Загальний обсяг інвестицій в українські IT-компанії склав $265 млн за 2017 рік, що майже в три рази (на 231%) більше показників 2016 року. Такі дані днями представив фонд AVentures Capital в своєму щорічному дослідженні – Dealbook of Ukraine, підготовленому у партнерстві з асоціаціями UVCA, UAngel і Ukraine Digital News.

У 2017 році було укладено 44 угоди, а в 90% провідними стали іноземні інвестиційні фонди (напр. General Catalyst, IVP, Spark і Almaz Capital). Іноземний капітал склав 96% загального обсягу інвестицій, при тому що в 2016 році та раніше розподіл зовнішнього і локального капіталу був практично рівним.

У 2017 році українські стартапи залучали інвестиції в першу чергу від венчурних фондів (90%), а також від ангелів (6%) і на краудфандінгових платформах (3%).

Найбільшими розкритими угодами 2017 року стали $110 млн інвестицій в Grammarly (від General Catalyst, IVP і Spark Capital), $30 млн в BitFurry (від Credit China Fintech Holdings), $10 млн в Petcube (від Almaz Capital, Y Combinator, AVentures Capital, U.Ventures, Digital Future та інші) і $7 млн ​​в People.ai (від Lightspeed Venture Partners, Index Ventures, Shasta Ventures, Y Combinator, SV Angel).

Чим же зацікавили іноземних інвесторів українські стартапи?

$110 млн – в граматику англійської мови

Кияни Максим Литвин і Олексій Шевченко в далекому 2009 році поставили перед собою амбітну мету – зробити сервіс, який допоможе носіям (і не носіям) англійської мови писати грамотно. Спочатку в проект не вірили, проте майже 10 років напруженої роботи принесли свої плоди: зараз Grammarly – найбагатший стартап України, оцінюваний в $200 млн. Штаб-квартира знаходиться в США, але основна робота традиційно відбувається з Києва.

Grammarly

Grammarly перевіряє текст за трьома показниками:

Базова перевірка – орфографія, граматика, структура речень; перевірка ясності викладу, читабельності та відсутності неоднозначностей;

Перевірка ефективності та специфічних особливостей тексту

Наприклад, Grammarly може розпізнати агресію в тексті.

Одна з останніх розробок фірми – додаток для браузера Chrome, що грамотно перевіряє набраний текст.


$30 млн від китайців на блокчейн

Блокчейн-стартап BitFury відзначився тим, що виявився цікавим Credit China Fintech Holdings. BitFury заснований в 2011 році Валерієм Вавиловим (CEO) з Латвії і Валерієм Небесним (CTO) з України. Компанія виготовляє обладнання для майнінгу криптовалют, зокрема для біткойнів.

journalducoin.com

У компанії є офіси в Сан-Франциско, Вашингтоні, Амстердамі, Лондоні, Гонконзі, а сервери розміщені в Грузії та Ісландії. За даними Crunchbase, за весь час BitFury залучила $90 млн, а загальна капіталізація фірми перевищує $100 млн (що вдвічі менше, ніж у Grammarly).

Земельний кадастр України перейшов на блокчейн

«Блокчейн-індустрія Китаю виявилася не такою бюрократизованою, як, наприклад, телеком. Тому залучення грошей від китайців виявилося в міру комфортним для всіх сторін», – зазначив Валерій Небесний.


$10 млн для домашніх улюбленців

Про Ярослава Ажнюка та Petcube пишуть завжди, коли мова йде про українські стартапи. «У 2013 році у мене не було ніяких ідей для бізнесу. Але був собака», – так Ажнюк розповідає про початок свого стартапу з виготовлення розумних пристроїв для розваги кішок і собак, поки господар на роботі.

Giphy

Крім $10 млн, фірма може похвалитися перемогою в категорії «Найдивніший продукт» за Petcube Bites – годівницю з дистанційним управлінням.

Пристрої регулярно з’являються на Kickstarter і збирають в середньому по $250 тис. Загальна капіталізація фірми перевищує $20 млн.


$7 млн ​​для відділу продажів

People.ai – платформа на основі штучного інтелекту для управління відділом продажів. Вона допомагає підвищити ефективність сейлз-команд, аналізуючи їх продуктивність і надаючи рекомендації щодо закриття угод.

Проект заснував уродженець Дніпра Олег Рогінський.

Цікаво, що $7 млн ​​фірма отримала від GGV Capital – головного інвестора в Airbnb & Alibaba.

People.ai

Це – своєрідний знак якості та ознака перспективності проекту на міжнародних ринках. Загальна капіталізація фірми перевищує $10 млн.

Поділитися: