Отримати інвестиції – і прогоріти: 10 найбільших стартапів, що закрилися в 2017 році

267
Shutterstock
Якщо стартапи запалюють, значить, це комусь потрібно. Чим більше коштів інвестовано в компанію, тим яскравіше її падіння

Beepi

Beepi – хрестоматійний приклад стартапу з гарною ідеєю, що прогорів. Ідея – створити торгову площадку для продавців старих авто. Машини перевіряли, оформляли та доставляли новому власнику без накладних витрат і комісії ділерів. Стартап підняв $148,95 млн на 5 раундах від 35 інвесторів (в тому числі Comerica, Red Point та ін.) і був оцінений в $560 млн.

techcrunch.com

Однак робота не пішла. На думку членів команди, проблема полягала в неправильній розстановці пріоритетів. Компанія витрачала по $7 млн ​​кожного місяця, маючи в штаті тільки 300 осіб, звільнила 200 в грудні минулого року, намагаючись продати себе Fair.com, та врешті-решт закрилася в лютому 2017 року.


HomeHero

HomeHero – стартап домашніх помічників і доглядальниць. Отримав $23 млн в 3 раундах від 7 інвесторів. Компанія була посередником між робітниками та сім’ями, які потребують послуг немедичного догляду. У партнерстві з лікарнями HomeHero також запустив сервіс моніторингу здоров’я членів сімей, якім був потрібний додатковий догляд.

techcrunch.com

Глава компанії Кайл Хіл стверджує, що стартап «не злетів», тому що компанії довелося розсилати відомості про доходи та нарахування (так звана форма W2) всім працівникам 1099 підрядників проекту. За словами Хіла, в результаті компанія втратила свою основну перевагу і була змушена перейти на модель працевлаштування «з низьким рівнем зайнятості». Фірма припинила існування в лютому цього року.


Auctionata

Проект отримав $95,65 млн. в 6 раундах від 15 інвесторів, хоча й за 5 років. У 2012 році стартап був створений для онлайн-трансляції аукціонів образотворчого мистецтва і предметів колекціонування.

techcrunch.com

Auctionata могла б успішно хайпити на широку аудиторію. Але біда полягала в поганому широкосмуговому сигналі, недостатньому для трансляцій. Перед тим як закритися в лютому 2017, компанія увійшла в проект Paddle8, який отримав від інвесторів $44 млн з моменту заснування в 2011 році.


Quixey 

Quixey зміг зібрати $164,9 млн. в 4 раундах. Спочатку він розроблявся як пошуковик на базі Mountain View, але пізніше переорієнтувався на створення онлайн-помічника. У якийсь момент компанія була оцінена $600 млн.

techcrunch.com

Компанія стверджувала, що її помічники здатні шукати необхідний контент в додатках, і обіцяла розробити технології персоналізації, які здатні були показати, хто з друзів з Фейсбуку знаходиться поблизу, або скомпонувати плейлист, орієнтуючись на переваги користувача. Однак компанія не витримала конкуренції з Apple (Siri), Google (Google Now) і Samsung і закрилася в травні цього року.


Yik Yak 

Yik Yak теж «прогорів» в травні. Це була анонімна соціальна мережа. Але на кінець минулого року кількість завантажень додатку впала на 76% в порівнянні з 2015.

techcrunch.com

Додаток натрапив на проблеми, звичайні для будь-яких анонімних форумів та чатів: його наповнили всілякі тролі, в декількох школах була введена заборона на використання. Проте, непоганий стартап, заснований ще в 2013 році, зміг отримати з інвесторів $73,4 млн, а в 2014 оцінювався в $400 млн.


Вам буде цікаво: «Стартап здорової людини: як і навіщо створювати дієву бізнес-модель»

Sprig

Травень цього року став останнім також для стартапу Sprig – сервісу виробництва і доставки здорових ланчів і обідів. $56,7 млн, які проект зібрав за 4 роки, не врятували його від краху.

techcrunch.com

В останні місяці існування компанія проводила різні експерименти. Так, для працівників був введений повний робочий день і чайові, в той час як багато конкурентів віддають перевагу роботі за контрактом.


Jawbone

У липні 2017 припинив існування Jawbone – бренд аксесуарів для мобільних пристроїв, в тому числі навушників, міні-колонок, фітнес-браслетів для iOS, заснований в 1999. Компанія не змогла впоратися з падінням купівельного попиту і оголосила про закриття.

techcrunch.com

Загальний обсяг залученого фінансування за ці роки склав $951 млн. – $590,8 мільйонів від 19 інвесторів в 14 раундах і ще близько $400 млн в позикових коштах. Команда Jawbone, втім, не збирається здаватися і будує новий бізнес Jawbone Health Hub.


Hello 

У травні закрився Hello – виробник трекерів сну Sence. Бажаючі купити бізнес, на жаль, так і не знайшлися. У 2015 році компанія, що одержала від інвесторів $40,51 млн, оцінювалася в $250-300 млн.

techcrunch.com

Стартап підняв $ 2,4 млн. на першу версію трекера на популярному сервісі Kickstarter. У минулому році компанія запропонувала вдосконалений гаджет, з розпізнаванням голосу, за $ 149. Основна відмінність трекерів від Hello – їх не потрібно носити на руці, досить покласти під подушку.


Pearl 

Pearl – відеореєстратор, який монтується на номерний знак. Проект колишніх розробників Apple прогорів через дорожнечу.

techcrunch.com

Творці виставили на нього ціну в $500 – це занадто навіть для «найкрутішого відеореєстратора на ринку». До закриття в червні 2017 року проект протримався цілий рік і отримав від інвесторів $50 млн.


Juicero

Стартап «розумних» соковижималок Juicero став жертвою розгромної статті в Bloomberg, яка стверджувала, що продуктивність соковижималки за $400 не вище, ніж у ручної праці.

techcrunch.com

Втім, до цього творцям стартапу вдалося переконати інвесторів вкласти $118,5 млн. Серед постраждалих – Google Ventures, Kleiner Perkins і Campbell Soup Company. Прилад протримався всього лише 16 місяців.

 

Джерело: Techcrunch
Поділитися: