Від слів до справи: 5 книг, які допоможуть почати високотехнологічний бізнес

436
Shutterstock
Що читати підприємцям, щоб досягти успіху у світі інновацій

За даними Євростату, майже 3 млн жителів Європи працюють у сфері високотехнологічного виробництва. За останній рік цей показник виріс на 1,5%. Така ж ситуація і з кількістю стартапів – їхня кількість у 2016 році зросла на 3%.

K.Fund Media радить п’ять книг, які допоможуть заснувати свій високотехнологічний бізнес.

«Від нуля до одиниці: Як створити стартап, який змінить майбутнє», Пітер Тіль

2017

Головне завдання будь-якого підприємця – ставити правильні питання. Пітер Тіль, автор книги «Від нуля до одинці», радить спитати себе: «Чи задоволені ви своїм бізнесом?». Якщо ні – все потрібно починати з нуля. За словами автора, встигнути за змінами у бізнес-світі майже неможливо. Тому потрібно генерувати інноваційні ідеї та створювати напрямки, у яких законодавцем будете саме ви. Тіль знає, про що говорить, адже був співзасновником компанії PayPal та одним з перших інвесторів Facebook. У книзі він дає покрокову інструкцію створення стартапу та ділиться порадами, як спілкуватись з венчурними інвесторами.


«Бізнес з нуля», Ерік Ріс

2017

Щоб досягнути успіху, не потрібно шукати нових ринків – потрібно покращувати процеси, що вже є. Про це пише американський підприємець та стартапер Ерік Ріс. Один із головних героїв книги – президент компанії Dropbox Дрю Хьюстон. Автор розказує, як підприємець проаналізував наявний ринок хмарних технологій та запропонував покращене та зручне рішення. Також Ріс доводить, що одним із головних завдань для бізнесмена, що працює в умовах невизначеності, є вміння швидко аналізувати ринок та переходити від обдумування до практики.

 


«Революція в аналітиці. Як в епоху Big Data поліпшити ваш бізнес за допомогою операційної аналітики», Білл Френкс

2017

Білл Френкс – директор з аналітики компанії Teradata і викладач Міжнародного інституту аналітики. На його думку, світ вже живе в еру Big Data. І лише той, хто це усвідомить, матиме конкурентну перевагу. Френкс ділиться власним досвідом та показує, як новітня аналітика може змінити життя компанії. Значна частина книги присвячена тому, як збудувати свій бізнес, користуючись новими трендами Big Data.


«Життя як стартап: Будуй кар’єру за законами Кремнієвої долини», Рідд Хофман, Бен Касноча

2017

Співзасновник LinkedIn Рід Хоффман і засновник компанії Comcate Бен Касноча написали книгу про те, як правильно оцінювати свої сили та шукати конкурентні переваги. На думку авторів, лише чітко усвідомлюючи свої сильні сторони, можна будувати стратегії розвитку кар’єри. Автори вивели своєрідну формулу, за якою можна визначити власну професійну привабливість. Це внутрішні активи людини, її цінності та реалії ринку. Саме співставлення цих трьох умов і дасть уявлення про затребуваність. Також у книзі описаний досвід керівників компаній Intel, Apple, Google та eBay, що шукали свої конкурентні переваги, користуючись порадами Хофмана.


«Азбука системного мислення», Донелла Медоуз

2015

Донелла Медоуз – відомий американський біофізик. Вона вважає, що причиною більшості невдач у житті та бізнесі є неправильне мислення. «Люди мислять лінійно, а більшість світових процесів відбувається за нелінійними законами», – пише автор. У книзі розповідається, що досягнення будь-якої мети починається з кропіткого аналітичного оцінювання ситуації. На думку науковця, сумніву потрібно піддавати навіть результат додавання 1+1. Медоуз на прикладах пояснює, що світові процеси потрібно розглядати не фрагментарно, а загалом. Саме завдяки цьому можна чітко зрозуміти, у якій сфері можна себе проявити найкраще.

Поділитися: