Освоєння космосу: Максим Гербут пропонує побудувати будинок на Марсі

190
realist.online
Стартап візьме участь в NASA challenge

Команда стартапу PassivDom візьме участь в NASA challenge. PassivDom — це український технологічний стартап, що виробляє автономні модульні будинки, здатні самостійно навчатися й створенні за технологією 3D-Printing.

З чого  будинок

Роботи-маніпулятори друкують дім повністю, однією деталлю: стіни, основа, дах. Далі монтуються всі комунікації, ставляться «теплі» вікна й двері; житло декорують та умебльовують, встановлюють електроніку. Будинок оснащено великою кількістю «розумних» систем: диспетчеризації, контролю повітря, фільтрації води тощо.

«Розуміння того, з чого друкувати дім, прийшло зовсім не одразу, — розповідає Максим Гербут, СЕО, керівник і творець проекту. — В ході експерименту ми взяли карбон, склопластик, фіберглас, поліуретан, спінене скло (піноскло) та інші матеріали. Зрештою, отримали вельми міцний композитний матеріал». Дім друкується як одна деталь, але для різних його частин використовують найбільш придатні для цього матеріали. Карбонова і склопластикова нитки, до прикладу, виконують роль надміцних з’єднувачів.

Що робить дім автономним

Термін «пасивний дім» вигадали в Інституті пасивного дому в Дармштадті (Німеччина), де займаються проблемами енергозбереження. PassivDom, створений українцями, може існувати автономно – за рахунок енергії від сонячних панелей на даху й води, що перебуває в режимі постійної фільтрації.
«Ідея наша полягала в створенні найтеплішого будинку в світі, — розповідає Максим Гербут. — Досягнувши мети, ми «навчили» дім повністю обходитися енергією, що він виробляє сам, навіть взимку».
PassivDom використовує лише екологічно чисту енергію сонця для всіх потреб мешканців: клімат-контроль (опалення й охолодження), генерація води, контроль якості повітря й вміст кисню. Для роботи всіх побутових приладів дім самостійно виробляє електроенергію.

Витрати акціонерів проекту на розробку й вироблення прототипу перевищили €200 тис. Один дім «під ключ» оцінили в майже €60 тис за передзамовлення.

Команда проекту представила стартап на кількох міжнародних виставках і конференціях, в тому числі в Кремнієвій долині. У квітні команда стартапу PassivDom візьме участь в NASA Mars 3D виклик. Проект позиціонується як будинок, який можна побудувати на Марсі.

Поділитися: