Як працювати з міленіалами: 10 аспектів, які покоління Y цінує найбільше

638
linkedin.com
Як мотивувати і утримувати зацікавленість співробітників нового формату

Міленіали, «мережеве» покоління, ехо-бумери – так називають людей, що народилися в період з 1981 до 2000 років. Вони кардинально відрізняються від своїх попередників – мають іншу систему цінностей, повністю занурені в гаджети, не визнають авторитетів. Відповідно, і підхід до роботи у них особливий.

Як працювати з міленіалами, знає Оксана Семенюк – експертка в галузі управління людськими ресурсами, лідерства та розвитку талантів, співзасновник та керуючий партнер консалтингової компанії Сhangers. На конференції Future Lab 2017 вона розповіла про особливості співпраці з цим поколінням.

«За результатами дослідження EY, до 2025 року міленіали «захоплять» 75% робочих місць у світі. Тому важливо розуміти, як з ними працювати», – запевняє Семенюк.

K.Fund Media обрав найголовніші тези з її виступу.

Свобода та розвиток – в першу чергу

Міленіали – дуже амбітні «досягатори». Це найбільш освічене покоління в історії, що прагне дізнаватися ще більше. Вони вірять, що ключем до успіху є не сумлінна праця, а правильне формулювання цілей.

K.Fund Media

В роботі міленіали цінують вільний графік, миттєву винагороду, віртуальне спілкування, можливість розвиватися. Ось п’ять складових, які приваблять таких людей до вашої компанії.

Work-life balance. Джек Велч, колишній CEO General Electric, якось сказав: «Не існує такої речі, як робочий і життєвий баланс. Є вибір робочого життя: ви робите його і він має наслідки». На думку міленіалів, гнучкий графік – це така важлива сьогодні можливість робити вибір.

Гроші. Оцінюйте роботу міленіалів відповідно до того, ким вони можуть стати – і вони робитимуть більше. Говоріть з ними про їхній потенціал в плані грошей, бо вони хочуть розуміти, скільки можуть заробляти далі. Винагороджувати міленіалів потрібно системно, вони це цінують.

Мета. Міленіали прагнуть працювати на користь суспільству, тому їм важливо розуміти, як їхня робота зробить світ кращим.

Програма розвитку. Показуйте працівникам-міленіалам, що ви вкладаєте в їхнє майбутнє – цим ви, швидше за все, надихнете їх інвестувати у свій бізнес.

Shutterstock

Привілеї. Міленіали цінують турботу про себе, тому кімната відпочинку, йога зранку та здорова їжа в офісі спонукатимуть їх працювати у вашій компанії.

Свій серед своїх

Протягом перших трьох місяців новий співробітник вирішує, чи залишатися йому в компанії надалі. Щоб зробити процес адаптації найбільш комфортним і зручним для міленіалів, не чекайте на їхній перший робочий день – одразу починайте спілкування. Тільки-но отримавши пропозицію, міленіал вважає вас своїм роботодавцем і готовий до обговорення робочих питань.

Надихайте їх корпоративною культурою – більш за все вони хочуть бути частиною чогось великого і значного

Для міленіалів звичною є цифрова реальність, тому розмістіть необхідну інформацію про компанію онлайн – бажано, щоб вона була інтерактивною. Спілкуйтесь з такими працівниками також в мережі – вони швидко діють і дають зворотній зв’язок.

Самоосвіта – понад усе

Розвиток та навчання – дуже важливі для міленіалів. Вони інвестуватимуть більше часу і зусиль у ту компанію, де інвестують у їхній розвиток. Ось декілька порад щодо організації процесу навчання.

Зробіть матеріал доступним у будь-який час. Міленіали навряд чи будуть навчатися лише протягом фіксованого робочого часу. Вони прагнуть мати доступ до знань будь-де – у метро, вдома, чи навіть під час нудної вечірки.

Використовуйте мікронавчання. Bite-Sized learning – це формат навчання, де процес отримання знань поділяється на дуже короткі інтервальні заняття. Вони можуть тривати від однієї до п’яти хвилин.

K.Fund Media

Міленіали думають та сприймають кліповим мисленням, тобто сприймають інформацію через короткі яскраві образи, наприклад, через стрічку новин в соцмережах.

Сконцентрованість їхньої уваги у 10-15 разів менша, ніж у інших, тому таке навчання буде доречним. Більш того, за результатами досліджень, мікронавчання на 17% більш ефективно передає знання і на 50% більше залучає.

Пояснюйте мету навчання. «Тому що я так кажу» – фраза, яка ніколи нікого не надихала. Але міленіали менше за решту поколінь схильні робити щось з цієї причини. Вони хочуть розуміти мету та те, як це впливає на компанію в цілому. Якщо міленіали відчують, що тренінг не стосується чогось більшого, то швидко втратять до нього інтерес та мотивацію вчитися.

Запропонуйте постійне навчання. Міленіали потребують цілей, щоб рухатися вперед – і не тільки до наступного підвищення. Навчання дає їм змогу розвиватися в межах їхніх позицій і не дає відчути, що вони витрачають свій час та деградують. Постійне онлайн-навчання, наставництво та офлайн-тренінги мають вирішальне значення для залучення найкращих міленіалів та втримання їх у компанії.

K.Fund Media

Застосовуйте гейміфікацію. Покоління Y виросло на комп’ютерних та відеоіграх, і варто це враховувати. Перетворіть процес навчання в компанії на цікаву гру з призами та рівнями.

Поділитися: