Робота з невдачами: 3 кроки, щоб повернути душевну рівновагу

247
Shutterstock
Що робити, якщо провалів в день або на тиждень було занадто багато

Коли помилок на роботі або в бізнесі стає занадто багато, люди втрачають віру в себе. На якомусь етапі починає здаватися, що ми здатні виключно на провали. Але це, звичайно, не так. K.Fund Media розповідає, як можна провести роботу над помилками і повернути душевну рівновагу.

1

Визнайте всі свої помилки

Найскладніший момент для професіонала  – коли він змушений визнати, що не вклався в терміни або не дотримався вказівок щодо виконання роботи. Погано, коли розумієш, що підводиш людей, а ще гірше почуваєшся, знаючи про негативну дію своїх власних помилок.

Скука
Shutterstock

Перший крок для повернення контролю над ситуацією – розповісти все, що було зроблено чи не було зроблено. Іноді це можна зробити у неформальній бесіді з керівництвом, під час короткої зустрічі, на якій можна розкласти все по пунктах.

Це дозволить не лише уважно проаналізувати всі свої промахи, а й продемонструвати начальству і команді, що ви не з тих, хто приховує свої помилки.

Крім того, демонструючи свою відвертість, можна натякнути співробітникам на те, що, можливо, вам би не завадила допомога.

2

Визначте, що можна було зробити інакше

Ніхто з нас не вилазить зі шкіри, щоб зазнати невдачі, хіба що ваша мета – домогтися свого звільнення. Іноді робота настільки обтяжлива, що важко надовго зосередитися на чомусь, не відволікаючись на відеомеми з котиками в інтернеті.

Проаналізуйте перший крок, який ви зробили, виконуючи роботу, і згадайте всі обставини, які призвели до помилки. Можливо, вам не вдалося успішно закінчити проект через брак уваги до його виконання? Може, ви взяли на себе занадто багато завдань і це призвело до перевантаження? Може, на відміну від того, як вам здавалося спочатку, насправді ви не до кінця зрозуміли своє завдання? Подумайте, в результаті чого ваш тиждень став складним. Напевно, справа не обмежиться  однією проблемою.

3

Складіть план дій щодо виправлення своїх помилок

Проаналізувавши те, що трапилося і зрозумівши причини, варто замислитись над тим, як запобігти виникненню подібних неприємностей в майбутньому. Звичайно, неможливо зовсім уникнути нових помилок. Та якщо виконати вищеописані поради, можна підвищити свою компетентність в тих сегментах, у яких результати вашої роботи останнім часом не відповідають вимогам.

Якщо ви не приділяли проекту належної уваги, складіть список необхідних дій, щоб не забути про важливі деталі.

Якщо ви були перевантажені великою кількістю завдань, ще раз оцінить список поточних справ

Як тільки їх стане занадто багато, попросіть колег допомогти. Якщо ви усвідомили, що інструкції були не до кінця зрозумілі, уточніть незрозумілі вам моменти і переконайтеся, що наступного разу все буде гранично ясно.

Якщо ви злі на себе за промахи минулого тижня, не хвилюйтеся, – більшість з нас (якщо не всі) це пройшли. Ви не зможете позбутися поганого досвіду, але вам вдасться реабілітуватися швидше, ніж ви думаєте.

Проте, важливо бути чесним із самим собою, але ваш талант і стійкість допоможуть відновити рівновагу.


Горбачевский
Станіслав Горбачевський Власник групи компаній ФОРС

В мене немає універсальної таблетки, як пережити низку невдач на роботі. Я впевнений в тому, що двері відкриваються тим, хто стукає. Відповідно, мій вибір – як можна більше працювати. Всі успішні люди, такі як Джек Ма, Ілон Маск, працюють понад 100 годин на тиждень, і я вважаю, що це нормально.

Ще один спосіб пережити «чорну» смугу – це відволіктися. В цьому плані я вибираю спорт. Він допомагає переключитися і перезавантажити мозок. Я – кандидат в майстри спорту з боксу, але останнім часом займаюся кросфітом і просто відвідую тренажерний зал.


Шиянь
Марина Шиянь Керівник відділу маркетингу Бізнес-школи МІМ

Не буду лукавити, чорні смуги переживаю важко – подумки «перемотую плівку» назад, щоб зафіксувати, де була помилка, що можна було зробити інакше. Таке емоційне залучення мені здається нормальним і це сигнал, перш за все, для самої себе, що мені не все одно і я займаюся улюбленою справою. Ось коли перестану переживати, це буде насправді тривожний дзвінок.

Звичайно, намагаюся максимально перемикатися і не виносити проблеми з собою з офісу, не завжди виходить, але я працюю над цим. Мій рецепт перемикання простий і навіть примітивний: посидіти в тиші, помовчати. Для підзарядки мені не потрібні зовнішні джерела. А мотивує бажання побачити результат роботи, саме його я буду пам’ятати, а не те, які складнощі були на шляху. Доведено не раз.


За матеріалами The Muse
Поділитися: