Оператори витратили 5,4 млрд на 4G-ліцензії в діапазоні 1800 МГц

154
s.mind.ua
В Україні відбувся другий тендер на ліцензії на впровадження мобільного зв'язку нового покоління

У вівторок, 6 березня, українські мобільні оператори «Київстар», «Vodafone-Україна» і lifecell заплатили 5,434 млрд грн за ліцензії на частоти для впровадження мобільного зв’язку 4G в діапазоні 1800 МГц.
Перші три лоти «велика трійка» розподілила заздалегідь.

Перший лот шириною 15 МГц за 795 млн грн викупив lifecell,
другий шириною 20 МГц – «Vodafone-Україна» за 1,06 млрд грн,
третій шириною 25 МГц – «Київстар» за 1,325 млрд грн.

Водночас за четвертий, п’ятий і шостий лоти розгорнулася справжня битва між «Київстаром» і «Vodafone-Україна»: єдиною реплікою генерального директора lifecell Ісмета Язиджі в цих торгах було «Ні».

З огляду на, що крок торгів становив близько 13,5 млн грн, ціну на четвертий лот на 5 МГц підвищували 24 рази – за стартової ціни в 271,6 млн грн «Київстар» викупив його за 612 млн грн.

На п’ятий лот, також шириною 5 МГц, «Vodafone-Україна» знадобився 31 крок – частоти він отримав за 742 млн грн (стартова ціна – 265 млн грн).

Фінальний, шостий лот, на 5 МГц, отримав «Київстар» після 43 кроків підвищення ціни – за 900 млн (стартова ціна – 271,6 млн грн). Директор з корпоративного управління «Vodafone-Україна» Олег Проживальський поступився президентові «Київстара» Петру Чернишову зі словами: «Петре, ти задоволений!».

Huawei готовий розбудувати мобільні мережі 5G в усьому світі

Президент України Петро Порошенко досить несподівано з’явився на тендері посеред торгів, щоб вітати мобільних операторів і вручити їм ліцензії на частоти 2600 МГц (розподілені на попередньому тендері).

«Ці торги відкривають ворота для зв’язку четвертого покоління. Уявіть, тільки три роки тому у нас не було і третього покоління. Сьогодні майже в три рази зросла початкова ціна (лотів. – K.Fund Media), що свідчить про надзвичайно високий рівень прозорості та конкурентності процесу. Це кроки, спрямовані на демонстрацію ефективної боротьби з корупцією. Уявити собі такий аукціон раніше було просто неможливо», – сказав Президент.

Порошенко заявив, що Україна залучить на розвиток зв’язку 4G не менше 20 млрд грн інвестицій.

Крім того, глава держави очікує від НКРЗІ проведення тендера на 4G в діапазоні 900 МГц, щоб забезпечити сучасним зв’язком селища і села.

Як ми писали раніше, ліцензії на 4G на першому тендері було продано за 2,5 млрд грн.

А «Київстар» планує розгорнути мережу 4G вже у квітні.

Поділитися: