Web-студія найняла молодого креативного фахівця віком до 27 років. Співробітники компанії (старші 35 років) були прекрасними спеціалістами, але не завжди могли знайти цікаві рішення у нестандартних ситуаціях.

Новачок із перших же днів вразив своєю кмітливістю та ефектними ідеями

Всі сторони – роботодавець, молодий фахівець та замовник –  були одне одним задоволені. До тих пір, поки одного разу вночі новачка не відвідала геніальна думка стосовно покращення роботи сайту. Ідея прийшла вночі і спеціаліст вирішив її запровадити одразу, без обговорення із командою.

«Вранці, коли він щасливий та задоволений собою приходить до офісу, то бачить, що всі стоять на вухах – сайт замовника «впав». Ніхто не розуміє, що ж сталося за ніч, а новачок спокійно каже:

«Ой, та чого ви, зара я все відкочу назад, і буде, як було… ну, не спрацювала ідея, буває», — розповідає партнер консалтингової групи  Selena group Олена Терзинова про кейс одного зі своїх замовників.

Shutterstock

Ця історія добре ілюструє поведінку міленіалів — представників нового покоління, народжених у 1985-2000 рр. Вони можуть одного разу не вийти на роботу без попередження.

Проігнорувати раніше узгоджену співбесіду. Звільнитися через різке зауваження старшого менеджера чи тому, що не поділяють місії компанії.

«Підхід до роботи міленіалів (Y) кардинально відрізняється від звичного для зрілих людей (Х), які вже пережили багато криз», – пише світовий гуру бізнес-консультацій Іцхак Адізес у статті HBR.

Період дорослішання Х припав на холодну війну, розпад СРСР, епідемію СНІДу, декілька економічних та політичних криз. Міленіали виросли за часів достатку, і їх уявлення про те, що таке робота, як її слід виконувати і як вона має винагороджуватися, розходяться з думкою представників старшого покоління, які обіймають керівні посади у більшості компаній.

«Важче за все, коли X та Y грають керівні ролі. У такій комбінації важче за все X сприймати Y як рівних собі, а не як молодших за званням. Як не дивно, X доволі таки спокійно підпорядковуються Y та можуть непогано працювати. А ось Y уже все важче і важче підкорятися Х, я би сказав, вони їх просто терплять», — каже керівник HR компанії Preply Михайло Притула.

Розкол поколінь призводить до некерованості усередині компанії і постійних непередбачуваних конфліктів у колективі

І цей конфлікт загострюється з кожним днем. Уже зараз в Україні, за даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, 37% претендентів знаходяться у віці від 20 до 30 років. З кожним роком ця доля збільшується. До 2025 року, за даними консалтингової компанії Ernst&Young, 75% світової робочої сили складатиметься із «міллениалів».

Теорія поколінь: як врятувати бізнес від розколу поколінь. Частина ІІ 

 

Література:

1. Prnewswire.com, Moms Aspire to be Modern Day June Cleavers, According to a New Women at NBCU Study Which Paints a Dramatically Altered Picture of Today’s American Family
2. The Telegraph, Gen Z, Gen Y, baby boomers – a guide to the generations
3. Rugenerations.su, «Ослабь хватку» или «Профессиональное родительство» поколения X
4. Forbes, Introducing the Homeland Generation
5. Forbes, Revisiting the Homeland Generation
6. Thefuturescompany.com, Millennial 2020
7. Huffingtonpost.com, Generation X and Generation Y: What’s the Difference?
8. Millennials: A profile of the Next Great Generation (DVD)

Поділитися: