Офіс на колесах: навіщо компаніям регулярно пересаджувати співробітників

Офіс на колесах
Релокація – прекрасний драйвер зростання продуктивності фахівців і ефективності окремих підрозділів

За останні кілька років я змінила робоче місце як мінімум п’ять разів. Кожен з переїздів приносив мені та компанії конкретні результати.

Іноді співробітники забувають, що розміщення робочих місць в офісі – це питання ефективності бізнес-комунікацій, а не примха керівництва або оптимізація орендних платежів.

Внутрішні комунікації – це не лише корпоративні портали, email-розсилки та повідомлення у робочому чаті. Це не тімбілдинги раз на рік, а перш за все рутинне щоденне спілкування в офісі.

«Перестановка місць доданків» допоможе і при реорганізації або зміні стратегії. Питання удвічі актуальніше, якщо стоїть завдання збільшити продажі або посилити інноваційні напрямки.

Домогтися поставлених цілей, якщо маркетинг, технічні фахівці та продавці сидять у різних частинах офісу, набагато складніше

Звичайно, можна створювати окремі робочі або проектні команди, але, на мій погляд, це не завжди ефективно. Я переконана, що співробітники різних підрозділів повинні спілкуватися постійно та органічно. Багато які класні рішення в бізнесі приймаються спонтанно, а не на запланованих бізнес-зустрічах і нарадах.

Розташуйте продавців в одній загальній зоні, щоб вони могли спілкуватися і обмінюватися досвідом
Розташуйте продавців в одній загальній зоні, щоб вони могли спілкуватися і обмінюватися досвідом. Shutterstock

Схема «побачив людину – згадав робочу задачу – обговорив – знайшов рішення» відмінно спрацьовує й у загальних зонах – буфеті, холі, лаунж-зоні і навіть в курилці.

Якщо ми в «ІТ-інтеграторі» хочемо посилити продажі, то розмістимо продавців у одній загальній зоні, щоб вони могли спілкуватися та обмінюватися досвідом. Запускаючи новий підрозділ не сховаємо його десь в окремому кабінеті, а посадимо у фронт-офісі. Коли ми відкрили відділ підтримки продажів, то свідомо розташували його поруч з продавцями. На старті інноваційних напрямків максимально «зближуємо» продавців з технічними продуктовими департаментами.

У нашій компанії релокації відбуваються майже щороку

Основна мотивація, незалежно від конкретних бізнес-завдань, – зробити комунікації максимально близькими. Проблема в тому, що взаємодія різних підрозділів помітно знижується, навіть якщо вони просто сидять на різних поверхах одного БЦ.

Зблизити колектив і підвищити ефективність

Ми постаралися розташувати всі відділи та департаменти компанії на двох поверхах офісного центру. Пересадили близько 170 осіб – щоб розмістити поруч частину комерційних департаментів, продуктові департаменти, відділ логістики та відділ по роботі з вендорами. В результаті ми змогли максимально «зблизити» ці взаємодіючі структури, і тепер продавці частіше спілкуються з продуктовими департаментами та логістами.

Робочі місця керівників знаходяться поруч з їх підлеглими.
Робочі місця керівників знаходяться поруч з їх підлеглими. Shutterstock

Це допомагає ефективніше реалізувати комплексні проекти. На наступному етапі хочемо повернути частину продуктових департаментів з віддаленого майданчика в центральний офіс.

В «IT-інтеграторі» використовуються і окремі кабінети, і опен-спейс з зонами, і переговорки. Робочі місця багатьох керівників підрозділів знаходяться поруч з їх підлеглими, в опен-спейсі.

Плюси опен-спейса

Після запуску нового комерційного департаменту його глава усвідомлено вибрав собі робочий стіл разом зі своєю новою командою в опен-спейсі – хоча до цього багато років мав окремий кабінет.
На мій погляд, це дуже правильне рішення.

Для успіху бізнесу значення мають не стіни й умовності «тільки особистий кабінет», а комунікації та доступ до інформації.

Для відлюдників

Окремий кабінет є кращим вибором, якщо більша частина робочого часу співробітника приділяється роботі з аналітикою. Ще один варіант, коли може підійти такий варіант розсаджування – це автономна команда, наприклад, розробники софта.

Старожили компанії вже звикли до «подорожей» всередині офісу і адекватно сприймають цю практику. Незадоволені іноді лише новачки, яким доводиться розлучатися з обжитим місцем і розстановкою ваз з квітами «за феншуєм».

Окремий кабінет потрібен співробітнику, який працює з аналітикою
Окремий кабінет потрібен співробітнику, який працює з аналітикою. Shutterstock

Щоб релокація не створювала проблем для внутрішнього клімату в колективі, дуже важливо правильно пояснити причини, критерії та доцільність рокіровки.

Резюме – сміливо експериментуйте, зближуйте відділи, які раніше ніяк не контактували один з одним. Не бійтеся пересаджувати співробітників і оптимізувати офісний простір. Ваші співробітники обов’язково зрозуміють вас, а в результаті ви отримаєте більш товариську, міцнішу та продуктивнішу команду.

 

Вам буде цікаво: 7 порад, як організувати дистанційну роботу офісу

Поділитися: