Очевидне – неймовірне: 5 дивних і непотрібних стартапів

217
shutterstock
Дивовижні винаходи, які зібрали мільйонні інвестиції

Не всі стартапи однаково корисні. K.Fund Media створив добірку найбільш марних і дивних стартапів світу. Примітно, що всі ці проекти знайшли своїх інвесторів.

Педальний монорельс Schweeb

Shweeb – стартап з Нової Зеландії, гибрид монрельса та велосипеда, який запропонував створити монорельсову залізну дорогу на основі м’язової сили людини. Людина крутить педалі та дістається від станції до станції (як на фото).
Систему транспортування так і не збудували, але Google вклав у проект $1 млн.


Додаток Blippy

Додаток Blippy синхронізується з вашою кредитною карткою і передає друзям інформацію про всі ваші покупки. Сигарети, піца, секс-шоп – все стає надбанням громадськості. Проект зібрав $1,3 млн інвестицій. Але після того, як інформація про номери кредитних карток помилково стала публічною, а сервіс зробив спробу «зам’яти ситуацію» та внести ці дані в коментарі користувачів – у стартапа розпочалися складні часи. З часом він і зовсім закрився.

Blippy- paulstamatiou.com

Ігрова консоль Phantom

Стартап виправдав свою назву. Його творці обіцяли розробити нову ігрову консоль для онлайн ігор по підписці. Хлопці протринькали $73 млн і кілька разів змінили назву, але консоль так і не з’явилася.


Розумна банковська картка Plastc

Американська компанія Plastc обіцяла створити «розумну» банківську картку. Зібравши 80 тис. передзамовлень і $9 млн інвестицій, компанія оголосила про своє банкрутство та припинення функціонування. Картку так і не створили.


Мессенджер Yo

Творці месенджера Yo запропонували унікальний концепт для свого проекту. В цьому застосунку можна відправити лише один тип повідомлення – «Yo». І отримати таке саме повідомлення у відповідь. Проект зібрав $2,5 млн венчурних інвестицій. Але месенджер, який швидко набрав популярності, так само швидко її втратив.

bestmobileappawards.com

Звісно, цей список далеко не вичерпний. Чисельні невдачі не зупиняють ані розробників, ані інвесторів, і не запобігають новим ризикам. І це добре! Головне пам’ятати: не все стартап, що зроблено зі смузі.

 

За матеріалами Business Insider, CraveOnline, ain.ua, worldcore.eu
Поділитися: