Енергоефективні будинки: як Василь Чівільов заробляє на очереті та соломі

963
K.Fund Media
Міський житель, який ніколи не мешкав у селі, знайшов своє покликання в будівництві приватних будинків з природних матеріалів

«Взагалі-то я за освітою економіст, і моя спеціалізація – міжнародна торгівля», – розповідає засновник фірми «Еко-панель» Василь Чівільов. У 2008 році грянула фінансова криза і компанія, де він працював, закрилася.

На той момент Чівільову набридло просиджувати життя в офісі

«Я перейшов на веганство, став більше уваги приділяти духовній частині життя, тому хотів займатися такою справою, яка не суперечила б моїм життєвим принципам та приносила користь людям», – згадує бізнесмен.

Перебравши безліч варіантів, він зупинився на будівництві будинків з панелей, наповнювачем для яких слугує спресована житня солома або очерет.

Природний дім

За задумом Чівільова, будинок повинен збиратися як конструктор, внутрішня та зовнішня поверхні стін заштукатурюються глиною, після чого будинок готовий для розводки комунікацій і чистового облицювання.

«Але виявилося, що те, до чого я додумався сам, уже давно роблять і за кордоном, і в Україні. Знайшов хлопців, у яких є фірма з виготовлення панелей, і запропонував: я буду просувати будинки з еко-панелей на ринку, знаходити клієнтів і робити усі первинні розрахунки щодо будівництва будівлі, а ви будете виготовляти панелі. Так проект і стартував», – згадує Василь.

Василь шукав справу, яка б приносила користь людям.
Василь шукав справу, яка б приносила користь людям. K.Fund Media

Проблем з сировиною для виробництва еко-панелей немає: в Україні безліч фірм заготовляють очерет, з якого роблять декоративні дахи, і навіть експортують його до Європи.

Деревини для виготовлення рам панелей потрібно зовсім небагато, а глина для штукатурення стін є практично всюди.

Гроші з очерету

У своїй фірмі «Еко-панель», яка займається продажами будинків, Чівільов і директор, і менеджер, і проектувальник, і рекламіст. Для решти послуг залучає сторонніх фахівців: архітектора, геодезиста, геолога, робітників. Також Чівільов є співвласником фірми, яка займається безпосередньо виготовленням еко-панелей.

Щоб контролювати якість, потрібно бути ближче до бізнесу, брати участь в ньому

«Панелі виготовляються індивідуально під конкретний проект будинку. І щоб контролювати якість і терміни їх виготовлення, потрібно бути ближче до цього бізнесу, брати участь в ньому», – пояснює він.

У створення бізнесу Чівільов вклав близько $10 тис. Основні гроші пішли на створення сайту, рекламу, просування в соціальних мережах, участь у виставках, закупівлю обладнання, будівельних інструментів і на поточні витрати. Інвестиції в створення бізнесу окупилися за чотири роки.

Тарифи стали в пригоді

Спочатку на виставках відвідувачі ставилися до панелей з очерету та соломи скептично – відразу згадували казку про трьох поросят і говорили, що такий будинок згорить, згниє або його вітром розвіє. Сьогодні більше підходять з цілком конкретними питаннями стосовно теплопровідності панелей, усадки стін, точки роси.

Потужний поштовх у розвитку бізнесу Василю Чівільову дала держава.

Будинки з еко-панелей енергоефективні
Будинки з еко-панелей енергоефективні. K.Fund Media

«Коли тарифи на електроенергію та газ виросли в кілька разів, багато хто просто став підраховувати, у скільки їм обходиться обігрів свого житла та скільки грошей вони витратять на це в найближчі роки», – пояснює він.

Чівільов каже, що будинки з еко-панелей енергоефективні. Наприклад, стіни з очерету товщиною 40 см захищають від холоду так само, як стіни з газобетону товщиною 90 см, або з цегли – товщиною 4 м.

При цьому в такому будинку можна застосовувати будь-який тип опалення, включаючи пічне і піч-камін – глиняна штукатурка товщиною 4-5 см всередині та зовні дуже добре захищає його від вогню.

Будівництво триває від чотирьох до шести місяців.

В перший рік у Чівільова був один замовник, у другий – вже шість, в третій – десять.

Найбільший будинок, який був побудований з еко-панелей, розташований в Харкові та має загальну площу 480 кв. м. Це будівля еко-ферми, де під одним дахом є і виробниче приміщення, і кафе, і офіси.

 

Вам буде цікаво: як Катерина Безжон робить бізнес на травах

Поділитися: