Образи в офісі: 6 порад, як правильно реагувати

3987
standard.co.uk
Найбільша дурниця – відповідати грубістю

Із образами на роботі зіштовхуються усі. Одні доводять ситуацію до точки кипіння та вибуху, інші замовчують та ігнорують. Багато залежить ще й від контексту – існують компанії, де, наприклад, ненормативна лексика є частиною корпоративної культури.

K.Fund Media розробив шість порад, як правильно реагувати на образи, щоби вони не порушували внутрішньої гармонії.

1

Не годувати троля

У невеликих компаніях правила спілкування визначає власник. Багато хто з них пройшли зі своїм підприємством нелегкий шлях розвитку бізнесу з нуля, тому і ставляться до своєї компанії як до родини, а до співробітників, відповідно, як до рідних, близьких та далеких. Його манера поведінки стає основою корпоративної культури. Змінити підхід до управління власника компанії складно.

У невеликих компаніях правила спілкування визначає власник
У невеликих компаніях правила спілкування визначає власник. pikabu.ru

В цьому випадкові допоможе «техніка ухилення» Роберта Саттона, котру він описав у своїй книзі «Як вижити серед мудаків».

Детальніше про неї ми писали раніше. Якщо не реагувати, наприклад, на образливі письмові зауваження начальника або колеги одразу, як того вимагають емоції, – то вони стануть з’являтися дедалі рідше. У соціальних мережах така стратегія називається «не годувати тролля».

2

Не сприймайте усього на свій рахунок

Кожна людина вважає себе центром всесвіту. Так і є. Для неї та, може бути, для її близького оточення. Якщо керівник та колега зробив зауваження роздратованим тоном – це не завжди означає, що його чаша терпіння переповнилася.

Не варто дозволяти поганому настроєві керівника усе псувати

Саме таку пораду дає професор менеджменту Вортонської школи бізнесу при Пенсильванському університеті Ненсі Ротбард. Можливо, на думку професорки, помилка співробітника стала частиною набагато важливішої проблеми, котра хвилює боса, або просто нагадала йому про неї.

3

Поставити себе на місце опонента

Грубість або образа не обов’язково є прерогативою начальника. Іноді ними «відзначаються» і рівні за положенням колеги. Але тут треба розрізняти дві принципово різних ситуації.

Спокій - найкраща реакція на грубість
Спокій - найкраща реакція на грубість. RANDRS.ru

Одна справа – моббінг, тобто свідоме переслідування, на яке треба реагувати швидко та чітко, аж до звернення до вищестоящого керівника і навіть до суду.

Частіше зустрічається друга ситуація, коли грубість або нетактовність стосовно оточуючих з’являється у людини внаслідок нерозуміння їхнього менталітету та життєвих цінностей. Зазвичай, за словами Джоан Вільямс, засновниці та директорки Center for WorkLife Law у юридичному коледжі ім. Гестінгса при Університеті Каліфорнії, кривдник навіть і не здогадується, як можна тлумачити його поведінку. «Кожен із нас сідав в калюжу, ви також не є сама досконалість», — говорить вона. Тому просто треба спокійно з’ясувати усе із ним.

4

Уникати ярликів

За словами директора Центру міжкультурних досліджень університету Західного Вашингтону Алєксандра Цоппа, відповідаючи на грубість або образу, розумніше буде не навішувати на опонента ярлика, а сказати йому про ті відчуття, які збурили його слова.

5 ознак нездорової атмосфери в компанії

Цопп наводить приклад із таким ярликом у вигляді слова «расист». У США це настільки серйозне звинувачення, що воно провокує грубіяна на ще активнішу, щоправда, уже захисну, реакцію у відповідь. І в кожній країні існують аналогічні ярлики, вживання яких у відповідь на грубість може лише поглибити конфлікт, а не загасити його.

5

Не набридати

Кожному підлеглому хочеться дізнатися, як начальник оцінює його роботу. Відсутність такого зворотного зв’язку нерідко є серйозним недоліком менеджменту компанії.

Іноді керівнику нічого сказати
Іноді керівнику нічого сказати. mystar12.com

Однак ця медаль має і інший бік. Начальник може уникати такої розмови через те, що йому нема що сказати (ну не пояснювати ж підлеглому, що він просто не звертав на нього уваги), або через те, що йому є що сказати, але поки що він вважає це передчасним. Раніше ми писали, чому керівники уникають критики і що робити в такому випадкові.

6

Оцініть свої ресурси

Як пише Саттон, перш ніж наважитися вступити в конфлікт (що далеко не завжди є найкращим виходом із ситуації) із грубіяном, варто тверезо оцінити свої ресурси.

Якщо виявиться, що опонент сильніший — нехай він навіть не є начальником, а просто колегою, котрий має кращі, ніж ви, стосунки зі спільним керівництвом – поразка є дуже імовірною навіть в тому випадкові, коли правда на вашому боці.

 

Вам буде цікаво: Як дружба з босом може завдати вам шкоди

Поділитися: