Нью-Йорк визнали найкращим містом для жінок-бізнесменів – Dell

310
www.flickr.com/photos/quintanomedia
Українські міста не потрапили до топ-50 Dell Women Entrepreneur Cities Index

У Нью-Йорку, Сан-Франциско і Лондоні місцева влада створила оптимальне бізнес-середовище для розвитку жіночого підприємництва.

Про це свідчать результати дослідження, представленого на 9-му саміті Dell для жінок-підприємців Dell Women Entrepreneur Network Summit.

Гендерна рівність: 3 підходи до делікатного питання

Автори дослідження провели глибокий аналіз бар’єрів і можливостей для жінок-підприємців, у тому числі доступ до капіталу і технологій для подальшого масштабування бізнесу. Індекс Dell WE Cities Index – єдиний глобальний гендерний індекс, що відображає бажання міста залучити та втримувати жінок-підприємців.

Топ-50 рейтингу включає 20 міст у США, Канаді та Мексиці, 14 в Азії, 12 в Європі й по 2 в Австралії і в Африці.

Перша десятка є такою:

1. Нью Йорк
2. Сан-Франциско (і вся Кремнієва долина)
3. Лондон
4. Бостон
5. Стокгольм
6. Лос Анджелес
7. Вашингтон
8. Сінгапур
9. Торонто
10. Сіетл

Минулого року показники жіночого підприємництва в світі зросли на 13% – жінок стало більше і в державному, і в приватному секторах, стверджують автори. Водночас тільки 2% венчурного фінансування прямували на проекти, де засновниками були жінки.

Автори дослідження (повна версія тут) відзначають таке:

Містам слід не лише створювати сприятливе бізнес-середовище, а й стимулювати потенціал жінок-підприємців.

Кремнієва долина вийшла на друге місце в рейтингу, проте за гендерною культурою вона навіть не п’ята. Дослідники впевнені, що це стало наслідком культу братства (bro culture) в IT. Цей перекіс можна усунути, інвестуючи в вивчення дівчатками дисциплін STEM (математика, природничі науки, технології).

Водночас Торонто, Париж і Сідней не можна назвати лідерами в розвитку бізнесу, зате в гендерних питаннях до цих міст немає претензій. Тут переважають дружня до підприємниць політика та впровадження моделей, гідних наслідування.

Нью-Йорк (№1 в рейтингу) набрав лише 62,9 бали зі 100 можливих: навіть тут ще багато належить зробити для вирівнювання гендерного перекосу.

Індійська асоціація IT-компаній вперше перейшла під жіноче керівництво.

Через рік жінки захоплять владу в корпораціях.

Поділитися: