Новий рік у Китаї: електронні червоні конверти і сотні мільйонів мандрівників

132
news.cgtn.com
На новорічні свята 6,5 млн китайців подорожують за кордон

Новий рік за східним календарем – головне свято для жителів Китаю, яке в нинішньому році припало на 16 лютого.

Цей день ознаменував початок Фестивалю весни, який традиційно триває 15 днів і закінчується Святом ліхтарів.

www.bloomberg.com

Один з головних атрибутів китайського Нового року – хонг бао, червоні конверти з грішми, які китайці зазвичай дарують дітям, друзям і колегам.

В останні роки неймовірно популярними в Китаї стали електронні червоні конверти – грошові перекази, які своїм клієнтам пропонують два місцевих IT-гіганта – Tencent і Alibaba.

У 2017-му протягом новорічного тижня китайці відправили через популярний месенджер WeChat, який належить Tencent, 46 млрд віртуальних конвертів з подарунками. Це в 15 разів більше, ніж у 2015-му.

www.ft.com

Фестиваль весни також відомий найбільшою щорічною міграцією людей на планеті – сотні мільйонів китайців приїжджають на батьківщину, щоб провести новорічні свята з рідними.

За новорічний тиждень у Китаї відбувається понад 3 млрд пасажирських поїздок. Найпопулярніший вид новорічного транспорту в Китаї – поїзд, яким цього року скористаються 390 млн людей. Більшість китайців надають перевагу швидкісним поїздам, які їздять учетверо швидше за звичайні.

На новорічні свята китайці також люблять подорожувати за кордон. У 2018-му на зимові канікули в інші країни поїдуть 6,5 млн жителів Піднебесної, що на 6% більше, ніж минулого року.

Китай заманює туристів гігантськими голограмами заради отримання прибутку

У 2017-му найпопулярнішими країнами серед китайських туристів були Таїланд, Японія і Південна Корея. А зміцнення юаня дає змогу дедалі більшій кількості китайців відпочивати і за межами Азії. Всього в минулому році за кордоном побували 130 млн громадян Китаю (це приблизно втричі більше, ніж кількість всіх мешканців України).

Фестиваль весни – гаряча пора й для китайських підприємців, які в 2017-му за новорічні свята виручили загалом понад $120 млрд.

Ще одна новорічна традиція в Китаї – запуск феєрверків. Китайці вірять, що піротехніка відганяє злих духів і притягує в дім удачу.

З іншого боку, феєрверки сильно забруднюють навколишнє середовище – Новий рік у Китаї зазвичай стає «найбруднішим» днем ​​року.

www.bloomberg.com

На карті небезпечний червоний колір покриває практично всі густонаселені регіони сходу і південного сходу країни.

У зв’язку з цим китайська влада змушені запроваджувати обмеження на використання піротехніки. У 2018-му продавці феєрверків у Пекіні очікують падіння виручки на 83%.

Як ми писали раніше, влада китайського міста Гуанчжоу дозволила місцевим жителям прив’язувати свої посвідчення особи до профілів у месенджері WeChat.

А поліція Китаю почала ловити злочинців за допомогою «розумних» окулярів.

 

Джерело: Bloomberg, Nikkei
Поділитися: