Новий поворот: 3 речі, які роблять лідери XXI сторіччя

149
ted.com
Експерт у галузі лідерства Розалінда Торрес – про те, чому важливо спілкуватися з людьми, що відрізняються від нас, і наважуватися на зміни

Більшість програм з розвитку лідерства застарілі, тому що базуються на методиках минулого сторіччя. Світ змінився – він став більш глобальним, прозорим та пристосованим до цифрових даних. У цьому впевнена Розалінда Торрес – провідний експерт у галузі лідерства та кар‘єри, керуючий директор консалтингової фірми BCG. Протягом 25 років вона вивчала, що робить лідерів дійсно великими.

На конференції TED Торрес озвучила три питання, відповіді на які нададуть розуміння найважливіших характеристик лідерів сучасності.

1. Куди ви дивитеся, передчуваючи зміни? Відповідь на це питання – у вашому щоденнику. Вона залежить від того, з ким ви проводите час, які теми обговорюєте, що читаєте і куди мандруєте. Великі лідери не дивляться собі під носа. Вони бачать можливості, що чекають за поворотом, які формують їх майбутнє.

2. Наскільки різноманітна ваша особиста та професійна мережа партнерів? У нас всіх є група людей, з якими ми відчуваємо себе комфортно. Але в даному випадку мова йде про здатність розвивати відношення з людьми, які дуже відрізняються від вас. Важливо мати у команді людей, які мислять інакше, ніш ви, і великі лідери це розуміють. Наявність більш різноманітної мережі – це джерело прийняття кращих рішень.

3. Чи достатньо ви сміливі, щоб відмовитися від практик, що зробили вас успішним у минулому? Є такий вислів – «пливти за течією». Якщо дотримуватися цієї поради, є великий шанс, що ви як лідер будете продовжувати робити те, що знайомо та зручно. Великі лідери наважуються бути іншими. Вони не просто говорять про ризиковані дії – вони їх виконують.

«То що ж робить лідерів XXI сторіччя великими? Я багатьох з них зустрічала, і вони виділяються. Це чоловіки та жінки, які готують себе не для комфортної передбачуваності вчорашнього дня, а до сьогоднішньої реальності і усіх тих невідомих можливостей завтрашнього дня», – говорить Розалінда Торрес.

Поділитися: