Новий NotPetya: Україна готується до відбиття масштабної кібератаки

518
www.shutterstock.com
Українська кіберполіція очікує повторення сценарію річної давнини

Хакери з Росії заражають мережі українських компаній шкідливим програмним забезпеченням у рамках підготовки до масштабної скоординованої кібератаки, заявив глава кіберполіції України Сергій Демедюк в інтерв’ю Reuters.

C початку року українські правоохоронці виявили кілька вірусів, впроваджених у фейкові клони сайтів держорганів, і електронні листи, які хакери надсилали зі зламаних урядових доменів.

Тест: чи підготовлені ви до кібератаки?

Хакери удосконалюються: шкідливе ПЗ тепер розділене на окремі файли, якими заздалегідь інфікуються намічені системи, – щоб у «День Х» активуватися одночасно на всіх об’єктах.

Демедюк нагадав, що атаки часто збігаються з національними святами в Україні. Кіберполіція передбачає, що чергова кібератака може статися в День Конституції (28 червня) або в День Незалежності (24 серпня).

Сергій Демедюк

Глава української кіберполіції зазначив, що масштаб очікуваної кібератаки порівнянний з епідемією вірусу-здирника NotPetya, який 27 червня 2017-го вразив системи великої кількості компаній і держустанов, у тому числі аеропортів та інших стратегічних об’єктів.

Демедюк також стверджує, що нову хакерську атаку проти України координує Кремль.

«Це дуже дорога і синхронізована робота. Це було б неможливо реалізувати без допомоги державних органів. 99% [хакерських] слідів, які ми виявили, ведуть до Росії», – наголосив керівник кіберполіції.

 

Reuters отримав традиційно коротку реакцію на версію про причетність Кремля від прес-секретаря російського президента Дмитра Пєскова: «Ні, це не так».

Незважаючи на вразливість деяких приватних компаній, за рахунок співпраці з НАТО Україна за останній рік зуміла посилити свою кібербезпеку, запевняє Демедюк.

Глава однієї з найбільших українських компаній з кібербезпеки ISSP Роман Солодюк нагадує про головні принципи захисту.

СБУ відбила кібератаку на посольство країни НАТО.

Поділитися: