Нова Зеландія припиняє розвідку нафти і газу на шельфі заради екології

188
www.shutterstock.com
До 2035-го острівна держава має намір перейти на виробництво тільки «зеленої» електроенергії

Нова Зеландія припинить видавати дозволи на розвідку нафтових і газових родовищ на своєму шельфі. Вона також обмежить видачу «сухопутних» дозволів у багатому нафтою регіоні Таранаки.

«Зелене» світло майбутнього: 3 книги про перспективи енергетики від інноваторів

За словами прем’єр-міністра Нової Зеландії Джасінди Ардерн, це рішення допоможе країні досягти національних цілей у рамках Паризької угоди щодо клімату, яку вона ратифікувала в 2016 році.

Глава новозеландського уряду зазначила, що видані раніше дозволи на розвідку корисних копалин залишаться чинними.

Опозиційна Національна партія назвала такий крок уряду економічним вандалізмом, який шкодить інвестиційному клімату в країні і призведе до скорочення робочих місць.

экология Новой Зеландии
www.bloomberg.com

У Новій Зеландії діє 31 дозвіл на розвідку паливних родовищ на площі в 100 тис. кв. км, останній з яких чинний до 2030-го. У місцевій нафтогазовій галузі працюють тільки 4,7 тис. осіб.

Новозеландський уряд пообіцяв в перехідний період надати нафтовим регіонам країни фінансову підтримку у вигляді інвестицій в інфраструктурні проекти і відновлювані джерела енергії.

Одна з цілей політики 37-річної Ардерн – позбавити Нову Зеландію нафтогазової залежності. Її уряд планує за 10 років посадити в країні мільярд дерев, а до 2035-го перейти на виробництво виключно «зеленої» електроенергії.

За словами одного з лідерів Зеленої партії Джеймса Шоу, рішення про обмеження розвідки допоможе Новій Зеландії до 2050-го стати країною з нульовим балансом викидів вуглекислого газу.

Як ми писали раніше, Tеsla встановила на ВЕС в Австралії найбільшу в світі літій-іонну батарею.

А Softbank реалізує в Аравійській пустелі найбільший у світі «сонячний» мегапроект.

 

Джерело: Bloomberg

Поділитися: