Нова версія Chrome позначає сайти HTTP як «небезпечні»

546
entrustdatacard.com
Google стимулює користувачів використовувати безпечні сайти з протоколом шифрування HTTPS

Нова версія гуглівського браузера Chrome 68, яка вийшла сьогодні, 24 липня, позначає сайти HTTP, тобто такі, що не мають шифрування, як «небезпечні», повідомив The Verge.

Пошуковий гігант Google має намір таким чином стимулювати користувачів до використання більш безпечного інтернету.

Топ-6 найбезпечніших месенджерів з наскрізним шифруванням

Користувачі нової версії Chrome можуть побачити спеціальну позначку «небезпечно» в адресному рядку браузера на сайтах HTTP без шифрування, розповіла директор з безпеки продукції Chrome Емілі Шехтер (Emily Schechter).

Для порівняння: ранні версії Chrome показували користувачам сайтів HTTP лише нейтральну інформаційну іконку.

Chrome HTTP
bleepingcomputer.com

Тепер браузер попереджатиме про можливу небезпеку за допомогою додаткового повідомлення в адресному рядку, а всі сайти з шифруванням (протокол HTTPS) будуть позначати іконкою «захищене».

Сьогодні 81 з 100 топ-сайтів інтернету вже за замовчуванням використовують протокол HTTPS, як і більшість трафіку Chrome. Щодня дедалі більше сайтів переходить на безпечне шифрування, тому нововведення в браузері стало необхідністю, наголосила команда Chrome.

«З огляду на швидкість переходу сайтів на HTTPS цьогоріч, ми маємо достатньо ресурсів у липні, щоб відзначити все HTTP-сайти», – зазначила Шехтер.

Шифрування на сайтах HTTPS захищає користувача від зловмисників, які можуть шпигувати або втручатися в сеанс. У разі відсутності шифрування будь-хто сторонній може отримати доступ до мережі й перехопити дані, що відправляються, або заразити вірусом.

Як ми вже писали, з 15 лютого Chrome почав блокувати неналежну рекламу.

Google також заборонив рекламувати криптовалюту та ICO.

Поділитися: