«Нова Пошта» впроваджує нову систему захисту даних клієнтів

254
www.kyivpost.com
Оператор експрес-доставки вирішив посилити свою кібербезпеку після скандалу з появою баз даних його клієнтів у «даркнеті»

Великий український оператор логістики та експрес-доставки вантажів «Нова Пошта» впроваджує в роботу нову IT-програму з передовими механізмами захисту персональних даних клієнтів компанії.

Директор з інформаційних технологій «Нової Пошти» Олександр Євстратов повідомив, що оператор захищатиме дані клієнтів за допомогою криптографії та анонімізації.

«Зараз ми залучаємо в команду найкращих експертів галузі, ведемо переговори з потенційними партнерами. Плануємо запуск систем криптографічного захисту, анонімізації персональних і аналітичних даних», – сказав Євстратов.

Топ-менеджер «Нової Пошти» також прокоментував інформацію про витік у «даркнет» – так званий «чорний інтернет» – двох баз даних клієнтів компанії – на 500 тис. і на 18 млн записів.

Кібербезпека в 2018: атаки через інсайдерів і таємний майнінг

«База на скріншоті в пості може належати будь-якому іншому українському підприємству, там немає жодних ознак того, що це дані саме «Нової Пошти». Більше того, первинний аналіз зображення на скріншоті показав, що в таблиці є дані, які відсутні в нашій поточній базі», – зазначив Євстратов.

Напередодні консультант з кібербезпеки Єгор Папишев на своїй сторінці в Facebook повідомив, що в «чорному інтернеті» виставлені на продаж дві бази клієнтів «Нової пошти», які в сумі містять персональні дані 18,5 млн чоловік.

Як ми писали раніше, всі поштові оператори закликали президента України Петра Порошенка ветувати обмеження на інтернет-покупки.

А «Укрпошта» з 1 січня ввела нові тарифи.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна, Єгор Папишев
Поділитися: