Норвегія відмовляється давати свій $1 трлн тим, хто забруднює океан

1235
todaynewsstories.com
Найбільший інвестор планети вимагає від своїх активів думати про екологію

Інвестфонд Norges Bank, державного банку Норвегії, вимагає суворо дотримуватися принципів сталого розвитку планети від компаній, в які інвестує. Генеральний директор Norges Bank Investment Management Інгве Слінгстад ​​особливо незадоволений тими, чия діяльність призводить до забруднення океанів пластиком.

Топ-менеджер має цілком вагомі аргументи – капітал інвестфонду перевищує $1 трлн.

Всім торба: конструктивна розмову з нагоди Всесвітнього дня довкілля

У середу, 5 вересня, він заявив, що фонд має намір чітко дотримуватися принципів ООН, спрямованих на досягнення стійкого економічного, соціального та екологічного розвитку до 2030 року, повідомляє Reuters.

«Ми інвестуємо в ринки, що розвиваються, і в компанії, що розробляють рішення для більш екологічно чистої економіки. І навпаки, позбуватимемся компаній з нестійкими бізнес-моделями», – наголосив Інгве Слінгстад ​​в своїй заяві.

www.reuters.com

Фонд вимагатиме від своїх нинішніх і потенційних активів звітувати не лише про фінанси, а й про екологічну безпеку бізнесу. «Нам як інвестору важливо отримувати повну інформацію для аналізу компаній, в які ми інвестуємо», – зауважив Слінгстад.

Вирішувати проблему забруднення океану мають і ті, чий бізнес безпосередньо пов’язаний зі Світовим океаном, і ті, чия діяльність на суходолі веде до його забруднення, переконаний топ: «Це судноплавство, морський рибний промисел і аквакультура, роздрібна торгівля, а також весь цикл виробництва пластикових виробів і продукції сільського господарства».

Norges Bank Investment Management – найбільший у світі за вартістю активів. Крім портфеля з фіксованим доходом і нерухомості, йому належать частки у понад 9 тис. компаній із 72 країн.

Минулого року вчені Кембриджського університету закликали не інвестувати гроші закладу у видобуток викопного палива: репутаційні ризики і шкода для планети переважують потенційний прибуток.

Total, найбільша нафтогазова корпорація Франції, вже змушена займатися відновлюваними джерелами енергії, а її глава пересів на електромобіль.

Поділитися: