Норвегія планує закупити електролітаки

154
www.reuters.com
До 2040-го скандинавська країна хоче обслуговувати рейси малої дальності за допомогою «зелених» літаків

Норвегія, яка є найбільшим в Європі виробником нафти і газу, має намір найближчими роками закупити літаки з електричними батареями, щоб знизити викиди парникових газів в атмосферу.

За словами Дага Фальк-Педерсена, глави норвезької державної компанії Avinor, що управляє 45 аеропортами, попит на електролітаки прискорить розвиток електричних і гібридних технологій в авіабудівній сфері.

Він не сумнівається, що до 2040-го рейси малої дальності в Норвегії виконуватимуть виключно повітряні судна з електромоторами.

Фальк-Педерсен повідомив, що протягом одного-двох років скандинавська країна оголосить тендер на закупівлю 5-15 пасажирських електросамолетов на 12-50 місць.

NASA розробить для Uber софт для управління авіатаксі

Міністр транспорту і зв’язку Норвегії Кетіль Солвік-Ульсен сподівається, що країна зможе популяризувати експлуатацію електролітаків так само успішно, як використання електрокарів. У 2017-му кожен другий новий автомобіль, проданий в Норвегії, працює на електричному або гібридному двигуні – це найкращий показник у світі.

Норвезький уряд досягнув таких успіхів за рахунок запровадження податкових пільг, безкоштовної стоянки і встановлення зарядних станцій для електромобілів.

У 2015-му перші електролітаки, в тому числі 2-місний Airbus E-Fan, перелетіли через Ла-Манш.

За даними німецької консалтингової компанії Roland Berger, зараз на планеті реалізовують близько 70 проектів з будівництва електролітаків.

Вони працюють над зменшенням маси повітряного судна і розміру його батарей, а також над збільшенням дальності польоту.

Zunum Aero
www.cnbc.com

У жовтні 2017-го американський стартап Zunum Aero, який залучив інвестиції від американської корпорації Boeing і британської авіакомпанії JetBlue Airways, оголосив, що до 2022-го презентує гібридно-електричний літак на 12 пасажирів.

Цей літак зможе долати до 1300 км з максимальною швидкістю 340 км/год. При цьому він працюватиме на 80% тихіше й екологічніше, ніж традиційні регіональні літаки.

Як ми писали раніше, британський лоукостер проектує електролітак.

Airbus успішно випробував прототип свого безпілотного авіатаксі.

 

Джерела: Reuters, TechCrunch
Поділитися: