«Нобеля» з економіки за 2017 рік отримав Річард Талер за дослідження економічної поведінки

232
news.uchicago.edu
Премії удостоївся радник Барака Обами

Нобелівським лауреатом з економіки за 2017 рік став 72-річний американський учений, університетський викладач, фінансовий письменник і бізнесмен Річард Талер. У понеділок, 9 жовтня, Шведська королівська академія наук вручила йому Премію Шведського національного банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля «за внесок у поведінкову економіку».

Річард Талер – автор бестселера «Поштовх» про те, як спонукати людей до правільного вибору. 

Нобелівський комітет відзначає, що дослідження Талера перебувають на стику економіки та психології і показують, як властиві всім людям риси – ірраціональність поведінки, недостатність самоконтролю і наявність громадянської позиції – позначаються на розвитку ринку. «Його емпіричні висновки і гіпотези привели до появи поведінкової економіки», – йдеться в прес-релізі.

Талер отримав ступінь PhD з економіки в Рочестерському університеті в 1974 році. З 1995-го він обіймає посаду професора в Чиказькому університеті. Останні 20 років науковець присвятив дослідженням у сфері поведінкової економіки і написанню науково-популярних книг з цієї теми. У своїх роботах нобелівський лауреат критикує ринкову теорію за те, що вона не враховує емоційність людей.

Нобелівську премію миру отримали борці за заборону ядерної зброї.

Талер – співзасновник компанії з управління активами Fuller & Thaler Asset Management. Крім того, він був радником президента США Барака Обами.

Нагадаємо, що нобелівським лауреатом з літератури в 2017-му став британський постмодерніст Кадзуо Ісігуро.

 

Джерело:Nobelprize.org
Поділитися: