Нобелівську премію миру за 2017 рік отримали борці за заборону ядерної зброї

140
pbs.twimg.com
Лауреатом премії стала міжнародна ініціатива ICAN

У п’ятницю, 6 жовтня, Норвезький Нобелівський комітет вручив Нобелівську премію миру за 2017 рік Міжнародної кампанії за заборону ядерної зброї (ICAN) – коаліції неурядових організації із сотні країн світу.

Так комітет оцінив зусилля ICAN щодо заборони ядерної зброї відповідно до міжнародного права.

7 липня 2017 року 122 держави – члена ООН приєдналися до Договору про заборону ядерної зброї. Щойно договір ратифікують 50 держав, заборона на ядерну зброю набере чинності і буде обов’язковою відповідно до міжнародного права для всіх країн, які є учасниками договору, йдеться в прес-релізі комітету.

Нагадаємо, на цьому тижні присуджені Нобелівські премії з медицинифізики, хімії і літератури

«Норвезький Нобелівський комітет усвідомлює, що досі ні держави, що володіють ядерною зброєю, ні їхні найближчі союзники не підтримують договір про заборону. Премія миру закликає ці держави почати серйозні переговори з метою поступової, збалансованої і ретельно контрольованої ліквідації майже 15 тис. одиниць ядерної зброї у світі. П’ять з держав, що мають сьогодні ядерну зброю, – США, Росія, Великобританія, Франція і Китай – уже взяли на себе це завдання завдяки їх приєднанню до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1970 року».

71 рік тому Генеральна Асамблея ООН у першій резолюції висловилася за важливість ядерного роззброєння і створення світу, вільного від ядерної зброї. ICAN дав новий імпульс зусиллям щодо досягнення цієї мети.

З 1901 року 27 організацій стали лауреатами Нобелівської премії миру, в тому числі кампанії, спрямовані на заборону хімічної зброї (2013) і протипіхотних мін (1997).

 

Джерело: Nobelprize.org
Поділитися: