Нідерланди обстежать 3D-сканерами весь військовий флот

141
youtube.com
Люксембурзький виробник переносних сканерів Artec 3D спростить ремонт кораблів нідерландських ВМС

Королівські військово-морські сили Нідерландів уклали контракт із компанією Artec 3D із Люксембургу – світовим лідером із виробництва портативних 3D-сканерів – на створення об’ємних макетів усіх своїх суден.

Координатор проекту у ВМС Бен Янсен розповів Naval Technology, що наявність тривимірної моделі корабля дає флотським механікам змогу швидко і без значних трудових витрат виготовляти для судна змінні деталі, оскільки спрощує реверс-інжиніринг (створення креслення на основі виробу). «3D-сканування економить нам тижні роботи, адже раніше реверс-інжиніринг був дуже трудомістким процесом, вимагав безлічі вимірів і побудови об’ємного макета», ’ пояснив чиновник.

У Великобританії інженери «Формули-1» почали випускати надміцні колиски для немовлят

Керівники Artec 3D переконані: щойно з’явиться 3D-принтер, який друкує з пластика, що не поступається за міцністю сталі, усі великі військові кораблі обладнають тривимірними сканером і принтером – для друку деталей на зміну зношеним просто на борту.

«Для великих суден, що базуються в море, це буде оптимальним рішенням – так набагато оперативніше, ніж чекати, поки деталі надійдуть із доку», – заявив журналістам директор з розвитку компанії Artec 3D Андрій Вакуленко. Фірма планує розвивати співпрацю з військовими.

Раніше ми писали про розумні татуюваннях, які друкуються на звичайному принтері й моніторять здоров’я власника.

 

Джерело: Naval-technology.com
Поділитися: