Несу тепло: як Олег Михайлов та Ярослав Яковенко створили бренд українських пледів

666
K.Fund Media
На старті проекту підприємці вклали по 16 тис. грн

Ідея створення виробництва пледів прийшла Олегу Михайлову та Ярославу Яковенко ще у 2013 року. Тоді двоє друзів тільки закінчили виші й обмірковували подальшу долю. Ярослав, дизайнер за освітою, умовив Олега спробувати сили в спільному бізнесі. Так з’явилася торгова марка українських пледів Woolkrafts.

Все українське

Спочатку полотно для виробництва бізнесмени шукали за кордоном: в Індії, Італії, Бельгії, Австралії.

«На наші запити відповіла тільки Індія. Але їхні зразки, на жаль, були не кращої якості, нічим не відрізнялися від бюджетних українських варіантів», – згадує Олег Михайлов.

Олег Михайлов. Woolkrafts
Олег Михайлов. K.Fund Media

У січні 2014-го валютний курс різко підскочив: вартість одного долара виросла з 7,99 грн до 10,95 грн. Через це хлопці відкинули ідею про міжнародне виробництво і стали шукати постачальника серед українських підприємств.

Пробні 6 тис. м вовняного полотна на 10 тис. грн друзі купили в Чернігові. Шість дизайнів пледів розробив Яковенко, покроєм та пошиттям займалися місцеві ательє. Таким чином, Михайлов та Яковенко створили продукт повністю українського виробництва.

«Ми навіть на ярличках написати не Made in, а «Product of Ukraine». Це принципово, бо і розробка дизайну, і пошиття, матеріали, упаковки – все українське», – підкреслює Михайлов.

На старт проекту подільники вклалися рівними частками – по 16 тис. грн. Гроші пішли на перші зразки, логістику, устаткування.

Як Павло Сусляков заробляє на «шерстяних» блокнотах

Клуб любителів пледів

1 липня 2014 року молоді підприємці продали за 600 грн свій перший плед на фестивалі «Свято першої полуниці» в Феофанії. Середня ціна на пледи в магазинах тоді була втричі нижчою.

Перший успіх підбадьорив бізнесменів, і вони самостійно розробили власний інтернет-магазин. Перші доставки хлопці здійснювали самі, видаючи себе за кур’єрів. А склад товарів був поки що в квартирі Олега.

Woolkrafts
Ярослав Яковенко. K.Fund Media

Просування нового бренду забезпечили картки «любителів пледу» із 10% знижкою та сарафанне радіо. За літо друзі продали всю першу колекцію.

Виручені гроші вклали у виробництво наступної. Для неї Яковенко розробив 10 нових дизайнів.

Незабаром було отримано і перше корпоративне замовлення – 120 пледів для співробітників компанії JTI (виробник тютюнових виробів) в Україні.

Експеримент, колаборації та маркетплейс

Підприємці поділили між собою обов’язки. Яковенко взяв на себе маркетинг та дизайн, а банкір за освітою Михайлов – фінанси та організацію бізнес-процесів.

Зараз в штаті компанії працює десять осіб

За рік підприємці відкрили власний офлайновий магазин і орендували приміщення під склад та пошивний цех.
Просування здійснювали через дизайнерські маркетплейси.

«Спочатку підключили німецький сервіс MONOQI. Звичайно, були Etsy та Amazon… У нас багато корпоративних замовлень», – каже Яковенко.

Перше корпоративне замовлення було -120 пледів для співробітників
Перше корпоративне замовлення було -120 пледів для співробітників. K.Fund Media

Підприємці постійно експериментують із асортиментом, упаковкою та дизайном. На їхньому рахунку кілька оригінальних колаборацій зі світовими дизайнерами.

Спільно із Ліліт Саркісян вони створили колекцію в’язаних пледів «у гранати». З американським ілюстратором Brendan Monroe – пледи з 3D-ефектом. Woolkrafts співпрацюють з брендом Woofit – шиють із пледів дизайнерський одяг для собак.

Взагалі в дизайні орієнтуємося на нові тенденції в інтер'єрі з перенесенням на українські реалії

«Картинка на моніторі – це одне. Треба враховувати як плед впишеться в обстановку тієї чи іншої квартири». – пояснює Ярослав Яковенко.

Зараз компанія працює із трьома виробниками сировини в Чернігівській, Черкаській та Хмельницькій областях.

Не в мережах

Сьогодні пледи Woolkrafts продаються в 30 магазинах по Києву, а в Україні – в 50 торгових точках. Серед них his.ua, Всі.свої, uamade, balcony, teamo, rechi.ua, old store, Еxterium, Штуки.

Підприємці постійно експериментують із асортиментом, упаковкою та дизайном
Підприємці постійно експериментують із асортиментом, упаковкою та дизайном. K.Fund Media

Оборот компанії становить не менше 150 тис. грн на місяць. За минулий рік Woolkrafts продали до 9 тисяч пледів.

Поділитися: