Неможливе можливо: 15 стартапів, які стали єдинорогами в 2018 році. Частина ІІ

525
Генеральний директор DoorDash Тоні Сюй. i.ytimg.com
США, Китай, Румунія та Ізраїль вже обзавелися «мільярдерами»

Неможливе можливо: 15 стартапів, які стали єдинорогами в 2018 році. Частина 1

Китайський сервіс доставки їжі DoorDash

Китайський сервіс доставки DoorDash – класичний приклад сервісу-посередника між клієнтами і ресторанами для доставки замовлень. З моменту заснування в 2013 році залучив $722 млн інвестицій, у тому числі $535 млн від японської корпорації SoftBank. Сьогодні ринкова вартість DoorDash становить $1,4 млрд.


OrCam для людей з вадами зору

OrCam
Засновник OrCam Зєєв Авірам. www.businessinsider.com

Стартап OrCam, чия штаб-квартира розташована в Єрусалимі, витратив вісім років на створення технології з елементами штучного інтелекту (АІ) для людей з порушеннями зору. Програма допомагає людям зі слабким зором чути надрукований текст, розрізняти речі й навіть розпізнавати обличчя. З моменту заснування в 2010 році OrCam залучив $130 млн інвестицій, а сьогодні його оцінюють в $1 млрд.


Мобільна кредитна картка Nubank

Nubank
Засновник Nubank Девід Велес. www.businessinsider.com

Заснований в 2013 році, бразильський стартап Nubank пропонує своїм клієнтам відкрити кредитну картку без комісій, але за однієї умови: управляти рахунком можна буде виключно за допомогою мобільного додатку компанії.

Буквально за рік кількість користувачів Nubank зросла вдвічі, а стартап зафіксував триразове зростання доходу. З моменту заснування в 2013 році стартап залучив $329 млн за своєї поточної ринкової вартості в $1 млрд.


Адміністратор стандартних завдань від UIP

UIP
Засновник UIPath Даниел Дайнс. www.businessinsider.com

Заснований в 2005 році, румунський стартап UI Path розробив сервіс з елементами АІ для автоматизації стандартних завдань веб-офісу. З тих пір компанії вдалося залучити $149 млн. У 2018 році стартап став першою компанією-єдинорогом в Румунії, досягнувши ринкової капіталізації в $1,1 млрд.


Китайська ігрова платформа Douyu

Douyu
Стартап Douyu. www.businessinsider.com

Китайський стартап Douyu розробив розважальну платформу для онлайн-ігор. Сьогодні сервіс має близько 13 млн активних користувачів. З моменту заснування в 2005 році Douyu залучив $1,1 млрд інвестицій за поточної ринковій капіталізації в $1,5 млрд.


Розважальний додаток Qutoutiao

Qutoutiao
Стартап Qutoutiao. www.businessinsider.com

Заснований 2016 року, китайський стартап Qutoutiao розробив додаток з контентом розважального характеру – короткими і сенсаційними новинами. Менш ніж за два роки стартапу вдалося залучити $100 млн інвестицій. Сьогодні Qutoutiao оцінюють в $1,4 млрд.


Технологія для ефективного лікування раку

Генеральний директор Tempus Ерік Лефкофскі
Генеральний директор Tempus Ерік Лефкофскі. www.tempus.com

Компанія Tempus, чия штаб-квартира розташована в Чикаго, створила технологію, яка збирає молекулярні та клінічні дані для створення більш ефективної програми лікування раку. З моменту заснування в 2015 році стартап залучив $210 млн за своєї поточної ринкової вартості в $1,1 млрд.


Система Intercom для спілкування з клієнтами

Генеральний директор Intercom Еоган МакКейб
Генеральний директор Intercom Еоган МакКейб. www.businessinsider.com

Стартап Intercom розробив систему для обміну повідомленнями в своїй програмі управління даними, яка допомагає корпораціям спілкуватися з клієнтами. З моменту заснування в 2015 році компанія змогла залучити майже $240 млн. Поточна ринкова вартість Intercom становить $1,3 млрд.

Переселення: один з трьох єдинорогів тепер народжується в Китаї.

Майбутні лідери: найперспективніші стартапи 2018 року.

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: