Неможливе можливо: 15 стартапів, які стали єдинорогами в 2018 році. Частина І

1190
Cтартап MedMen. www.businessinsider.com
Програмне забезпечення, медичні розробки, автомобільні сервіси та марихуана

Менше 1% стартапів мають шанс стати єдинорогами – тобто досягти ринкової оцінки в $1 млрд і більше, стверджує CB Insights. Однак уже на початку 2018 роки мінімум 15 стартапів змогли довести зворотне. Більшість єдинорогів традиційно з’явилося в США, трохи менше – в Китаї. Перший стартап-«мільярдер» виріс у Румунії.

Міф єдинорогів: чому стартапи Кремнієвої долини переоцінені

Магазин медичної марихуани MedMen

Заснований в 2010 році, стартап MedMen торгує медичною марихуаною. Компанія має 18 магазинів марихуани в Південній Каліфорнії, Нью-Йорку і Лас-Вегасі. За час існування MedMen залучив лише $57 млн, але це не завадило йому вирости в єдинорога з поточною ринковою вартістю в $1 млрд.


Платформа для графічних дизайнерів Canva

Стартап Canva
Генеральний директор і засновник стартапа Canva Мелані Перкінс. www.businessinsider.com

Стартап Canva пропонує дизайнерам просту й інтуїтивно зрозумілу, як стверджують розробники, платформу для створення проектів. Програмне забезпечення зі зручним інтерфейсом йде в комплекті з набором графічних елементів (наприклад, стокові фотографії та шрифти). З моменту заснування в 2012 році Canva залучив $96 млн інвестицій за поточної ринкової капіталізації в $1 млрд.


Додаток для китайських фермерів Meicai

стартап Meicai
Стартап Meicai. www.businessinsider.com

Китайський стартап Meicai розробив однойменний додаток-посередник для фермерів, які хочуть продати свої овочі рестораторам навколо міста. Програма спеціально орієнтована на категорію бюджетних користувачів з недорогими смартфонами. Заснований в 2014 році, Meicai зміг залучити близько $477 млн ​​інвестицій, а його вартість досягла $2,8 млрд.


Китайський сервіс оренди електромобілів Caocao Zhuanche

Caocao Zhuanche
Стартап Caocao Zhuanche. www.businessinsider.com

Китайська компанія Caocao Zhuanche пропонує прокат електромобілів і гібридних автомобілів, послуги таксі та здійснює приватні автомобільні тури. З моменту заснування в 2015 році Caocao Zhuanche залучив $380 млн інвестицій за своєї поточної капіталізації в $1,6 млрд.


Іспансько-португальський аналог Uber – Cabify

Cabify
Засновник Cabify Хуано де Антоніо. www.businessinsider.com

Стартап Cabify заснований в 2011 році в якості таксі-сервісу на кшталт Uber для іспано- і португаломовних країн (Еквадор, Домініканська Республіка, Португалія та ін.). Компанії вдалося залучити $410 млн інвестицій. Сьогодні ринкова вартість Cabify становить $1,4 млрд.


Хмарний сервіс Snowflake

Snowflake
Генеральний директор і співзасновник Snowflake Computing Боб Магліа. www.businessinsider.com

Стартап Snowflake надає корпораціям послуги зі зберігання та аналізу даних на однойменному хмарному сервісі. З моменту заснування в 2012 році компанії вдалося залучити $473 млн інвестицій. Сьогодні стартап оцінюють у $1,8 млрд.


Інструмент для аналізу коронарних артерій HeartFlow

HeartFlow
Стартап HeartFlow. www.businessinsider.com

Стартап HeartFlow розробив технологію, завдяки якій лікарі можуть знаходити і вивчати заблоковані ділянки коронарних артерій серця без хірургічного втручання. Заснована в 2007 році, компанія змогла залучити $467 млн ​​інвестицій, у тому числі від американських компаній US Venture Partners і GE Ventures. Сьогодні ринкова вартість єдинорога – $1,5 млрд.

Переселення: один з трьох єдинорогів тепер народжується в Китаї.

Майбутні лідери: найперспективніші стартапи 2018 року.

 

Неможливе можливо: 15 стартапів, які стали єдинорогами в 2018 році. Частина 2

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: