Перетворити слабкість на силу: 6 способів змусити ваші недоліки працювати на вас

815
Shutterstock
Що робити, коли для успіху не вистачає важливих пазлів

У досконалому світі ви були б вдалі у всьому, що потрібно для успішної кар’єри та життя. Знов-таки, в ідеальному світі у вас також було б казкове волосся, сталеві м’язи та виграшний лотерейний квиток у кишені.

А ось у цьому недосконалому світі ми дещо вміємо добре, дещо – прийнятно, а дещо важливе – геть не вміємо. Гаразд, і знаєте що? Ви не вмієте усього, і всі інші – також.
Отже, що можна зробити?

1

Визнайте та прийміть свою слабкість

Ви не зможете перетворити слабкість на силу, якщо ви її постійно заперечуєте. Отже, ваше перше завдання – визнати і визначити слабкі сторони.

Наприклад, я погано сприймаю протистояння. А точніше, я дуже добре уникаю конфліктів. Іноді це допомагає, але в решті випадків приносить непотрібні проблеми. Тож я можу враховувати цю схильність, приймаючи рішення про те, що робити далі.

2

Попросіть поради від того, кому ви довіряєте

Близько року тому я дізнався, що двоє людей, яким довіряв, активно під мене копали. Я відчув біль та зраду, і коли обговорював це з ними, то за звичкою уникав конфлікту і приховав свої відчуття.
Але я також попросив поради у дуже розумної подруги, яка боїться неприємностей набагато менше за мене. Вона твердо порадила мені відкрито підняти це питання.

Це було правильне рішення. Відкрите обговорення конфлікту призвело до припинення закулісних інтриг у мене за спиною та допомогло мені отримати контроль над ситуацією.

3

Ретельно готуйтеся

Іноді найкращим захистом від слабкості є відмінна підготовка. Наприклад, я погано орієнтуюсь у просторі і легко можу заблукати. Це серйозна слабкість, адже я дуже люблю подорожувати. Мене рятують паперові карти та технології: маю GPS у автомобілі, на телефоні або планшеті.

Так само можна готуватися і до інших ситуацій

Треба обговорити контракт, що містить незнайомі умови? Вивчіть документ завчасно. Вперше розповідаєте про свій проект замовнику чи інвестору? Дізнайтеся все про людину, з якою будете спілкуватися, а потім кілька разів потренуйтеся на своїх колегах чи друзях.

4

Найміть людину із навичками, яких вам бракує

Замість того, щоб робити те, що вам не подобається, найміть людей із потрібними навичками. По-перше, це компенсує вашу слабкість, а по-друге, ви навчитеся шукати працівників, яким можна довіряти.

5

Просто навчіться деяких речей

Хоча ви ніколи не зможете ідеально виконувати усі завдання, деякі з них є досить важливими для успіху. Тож деякі слабкі навички все ж варто опановувати. Один мій знайомий, дуже розумний підприємець, керував інтернет-компанією, хоча і не знався на технологіях. Він хотів розуміти, чи дійсно технічна команда не вкладається у терміни або не може чогось зробити. За його словами, він дізнався достатньо, щоб «налякати».

6

Допоможіть собі та іншим

«Проблема, що набридає, — мати винаходу», – сказав мені колись один підприємець. Якщо проблема є у вас, будьте певні, вона є і у інших людей. Тому подумайте про те, як ви можете допомогти як собі, так і іншим компенсувати свій недолік. Ваша слабкість може призвести до успіху нового підприємства.

Вам буде цікаво: «Коли сіли батарейки: як пережити кризу середнього віку»

 

Джерело: The Muse
Поділитися: