Не завдяки, а всупереч: 4 НЕуспішних історії Стіва Возняка з його книги «iWoz»

786
flickr.com
Невдачі співзасновника Apple, які зрештою обернулися успіхом
«iWoz»

Культову компанію Apple та її співзасновників, зокрема інженера-розробника Стіва Возняка, прийнято асоціювати з успіхом. У мемуарах таких видатних особистостей ми шукаємо секрети їхніх досягнень, але в цих історіях, часом більше «всупереч», ніж «завдяки».

Легендарний уже Стів Возняк у співавторстві з журналісткою Джиною Сміт написав книгу з каламбурною назвою «iWoz» (український переклад –Yakaboo Publishing, 2017) про свій шлях: як він винайшов персональний комп’ютер, став одним із засновників Apple і отримав від цього кайф.


Возняк розвінчує безліч міфів, пов’язаних з його життям та Apple. Крім того, в книзі він постає не лише як співзасновник Apple, а й як організатор масштабного кантрі-рокового фестивалю, засновник компанії з виробництва дистанційних пультів управління CL 9 і просто як жива людина.

Щирий і простодушний Возняк розповідає, в тому числі, і про свої маленькі й великі невдачі, а також отримані уроки і враження.

Яблучний король: головні тези з виступу Стіва Возняка

K.Fund Media вибрав чотири НЕуспішних історії в кар’єрі Стіва Возняка, які доводять, що на шляху до вершини невдачі трапляються частіше, ніж перемоги. І це нормально.

1

«Пролетів» на науковій виставці, зате став відмінним інженером

У восьмому класі Стів Возняк створив корисний і дивовижний на той час винахід: він давав змогу додавати і віднімати числа, а результат виводив на електронний дисплей. Напередодні відкриття наукової виставки Bay Area Стів був надто сором’язливим, щоб розповісти людям, що підійшли (які згодом виявилися суддями), про пристрій.

Прийшовши вранці, він з’ясував, що нагороди вже роздали, а він отримав лише заохочувальний приз

Відчувши несправедливість, він вирішив хоча б розповісти про винахід якомога більшій кількості людей, серед яких опинилися представники ВПС США. Оцінивши пристрій, військові преміювали Возняка, зокрема, екскурсією до штабу Стратегічного авіаційного командування США на базі ВПС у Тревісі. Пізніше Возняк скаже, що «суматор/відніматор» став вирішальним в його становленні як інженера.

2

Університет довелося кинути, зате в коледжі зустрів Стіва Джобса

У далеких 1960-х використання комп’ютерів (їх перших примітивних версій) було дорогим задоволенням, навіть для закладів вищої освіти. На першому курсі Стівен Возняк, талановитий студент Університету Колорадо, почав писати і тестувати програми для принтерів. Щодня тричі на день він запускав роботу семи програм. І одного разу професор викликав його до себе в кабінет.

Стів Возняк хоче кайфувати від роботи
Стів Возняк хоче кайфувати від роботи. flickr.com

Виявилося, що Возняк перевищив сукупний річний бюджет, виділений на комп’ютерні години, уп’ятеро.

Професор пригрозив виставити цей непідйомний рахунок його сім’ї, яка й без того ледь могла дозволити собі навчання Стіва в тому університеті. Наступного року він перевівся в дешевший, провінційний коледж, побоюючись, що його батьків змусять сплатити той гігантський рахунок. За рік після переїзду він зустрів там Стіва Джобса.

3

Не отримав визнання в Hewlett-Packard, зате зміг присвятити себе Apple

На початку роботи компанії Apple Возняк працював в Hewlett-Packard, тому все розроблене їм у цей період належало компанії. У ній була група інженерів, яка займалася розробкою персонального комп’ютера, розрахованого, на відміну від створеного Стівом прототипу, на вчених та інженерів, а не на звичайних користувачів.

Його ж концепт дешевого і простого ПК завернули й відмовилися від прав на його продукти

Пізніше Возняк дізнався, що в Hewlett-Packard існував проект із розробки доступних ПК, але Стіва відмовилися до нього залучити, навіть незважаючи на вже винайдені Возняком прототипи Apple I і Apple II. Стів вважав, що працюючи над тим проектом, він міг би бути ефективним і відчувати себе щасливим. Така поведінка керівництва зумовила його остаточне рішення піти з HP і цілковито присвятити себе Apple і технологіям майбутнього.

Розробки для Apple зробили Возняка легендою
Розробки для Apple зробили Возняка легендою. zbitaszybka.pl

4

Зазнав багатомільйонних збитків через музичні фестивалі, зате подарував радість людям і собі

Натхненний історією одного з найзнаменитіших рок-фестивалів «Вудсток», Возняк вирішив провести свій кантрі-роковий фестиваль – US Festival – і виступив його головним спонсором. Не маючи досвіду в організації такого роду заходів, він зазнав збитків у $12 млн, але його надихнули радість відвідувачів і масштаб фестивалю. Тому вони з командою вирішили організувати ще один US ​​Festival. І знову нічого не заробили, оскільки бухгалтерська фірма переоцінила відвідуваність. І все-таки Стів Возняк вважає, що фестиваль мав колосальний успіх, попри фінансові розчарування. «Заробляти гроші, витрачати гроші – важливо. Але організувати фантастичний концерт – безцінно!»

Поділитися: