Не нашкодь: 10 тем, котрих треба уникати в розмовах із колегами

276
Shutterstock
Чому надмірна відвертість може зіпсувати кар’єру

У непростому мистецтві подати себе важливо відчувати грань між довірливим спілкуванням та розкриттям інтимних фактів або поглядів. Прописні істини, які, тим не менш, ми часто забуваємо або ігноруємо.

Отже, 10 тем, котрих слід уникати в розмовах із колегами.

1

Нелюбов до своєї роботи

Можливо, ви мрієте про кар’єру музиканта, але працюєте бухгалтером і потайки ненавидите зводити баланс. Але навіть в цьому випадку скарги на те, як ви ненавидите свою роботу – це останнє, що хочуть почути ваші колеги. Подібні розмови руйнують командний дух і характеризують вас як деструктивну особистість. Та й керівники завжди напоготові – на місце скептиків часто готові прийти нові, повні ентузіазму, співробітники.

2

Сумніви у чиїйсь компетентності

У будь-якому колективі ви можете зустріти недостатньо компетентного співробітника. Однак, якщо ви не можете ані допомогти йому підвищити професійний рівень, ані звільнити його, ви нічого не доб’єтеся розмовами про невідповідність посаді, яку той займає. Більше того, колеги можуть почати вважати, що ви хочете виставити себе в кращому світлі на їх тлі, а це – прямий шлях до створення негативного іміджу в колективі.

Тримай дистанцію: 3 помилки менеджера, який намагається дружити зі своїми підлеглими

3

Рівень заробітної плати

Ви можете обговорювати свої заробітки із батьками, але в жодному разі не з колегами. Як тільки ви розкриєте свій рівень доходу, все, що ви робите на роботі, буде розглядатися крізь призму грошей. Звичайно, цікаво знати, скільки заробляють ваші колеги, але, одного разу поділившись цією інформацією, ви будете бачити одне одного в іншому світлі.

Знаючи зарплату колег, ви будете бачити одне одного в іншому світлі. Shutterstock

Показовим є недавній приклад британської корпорації BBC, що опинилася в центрі скандалу після примусового оприлюднення даних про зарплатні співробітників.

Головний редактор китайського офісу Керрі Грейсі прийняла рішення звільнитися зі своєї посади і висловила протест керівництву в зв’язку із тим, що чоловікам платили в середньому на 50% більше, ніж протилежній статі, за виконання однієї і тієї ж роботи. Судові слухання з цього інциденту тривають.

4

Кар’єрні амбіції

Якщо ваші кар’єрні амбіції перетинаються із інтересами інших людей, ви ризикуєте заробити репутацію егоїста, для якого не мають значення ані колеги, ані інтереси компанії. Незалежно від реальних мотивів, які рухають вами, нерозумно привселюдно заявляти про амбітні прагнення.

5

Політичні та релігійні переконання

Дуже ризиковані теми, тісно пов’язані з самоідентифікацією будь-якої людини. Той факт, що ви не тільки не поділяєте чиїхось поглядів і переконань, а й намагаєтеся нав’язати свою точку зору, не змусить вашого колегу переглянути свої погляди, але зате гарантовано налаштує проти вас і може стати причиною відкритого конфлікту.

6

Що відбувається за дверима спальні

Без коментарів. Суто інтимне повинно таким і залишатися, незалежно від того, наскільки воно є видатним.

Не намагайтеся нав'язати свою точку зору. Shutterstock

7

Спогади про бурхливу молодість

Минуле може багато розповісти про вас. Двічі подумайте, перш ніж розповідати колегам, наприклад, про розгульні студентські вечірки або водіння у нетверезому стані.

Роки, що пройшли відтоді, не гарантія того, що ви стали більш розсудливими

Так, навіть багато президентів були обрані, незважаючи на «гріхи молодості», але якщо за вашою спиною не працює професійна PR команда, краще тримати сумнівні інциденти в глибинах особистих архівів.

8

Вживання алкоголю та інші шкідливі звички

Вам може здаватися, що якщо ви хороший співробітник і якісно виконуєте свою роботу, то навіть розповідь про те, як весело ви провели вечір суботи в нічному клубі, не змінить думки про вас. На жаль, це не так. Швидше, ви заробите репутацію незрілої, непередбачуваної людини. Пам’ятайте, що занадто багато людей різко негативно ставляться до шкідливих звичок.

9

Образливі жарти

Будьте обережними: жарти, що зачіпають за живе, можуть дуже образити людину, а вас виставити у вкрай невигідному світлі. Крім того, вони рідко сприймаються оточуючими, як дотепні.

Жарти, що зачіпають за живе, можуть дуже образити людину. Shutterstock

10

Пошук нової роботи

Не варто ділитися своїми планами із колегами, поки ви не впевнені на 100% в тому, що ваші пошуки увінчаються успіхом, і ви все ж таки зважитеся на зміну місця роботи. В іншому випадкові ви ризикуєте передчасно опинитися на «лаві запасних».

 

Джерело: Entrepreneur
Поділитися: