Не лови ґав: 5 бестселерів про те, як встигнути зробити головне

649
Gifer
Як прокидатися раніше, не розпорошуватися на дурниці й визначати слушний момент

Час еластичний, стверджує італійський фізик Карло Ровеллі. І ми з власного досвіду знаємо, що за певних обставин години можуть летіти, а хвилини повзти. Представники різних культур ставляться до часу по-різному. Але спільним для багатьох буде те, що нерідко ми витрачаємо цей найдорогоцінніший для смертного ресурс не так, як хотілося б.

K.Fund Media рекомендує п’ять бестселерів, які допоможуть розпоряджатися часом так, щоб у майбутньому менше кусати лікті.

Диво п’ятої ранку. Як підкорити свій день ще до сніданку

«Диво п’ятої ранку. Як підкорити свій день ще до сніданку», Джеф Сандерз

Український переклад – «Наш Формат», 2018

Колишній HR-консультант, а нині ультрамарафонець та тренер з ефективності Джеф Сандерз вважає, що навіть безнадійна «сова» може перетворитися на «жайворонка», й пропонує змінювати свій графік не в дусі перевороту «нове життя уже завтра», а поступово, щоб вберегти організм від стресу. Тиша, яку ви отримуєте як винагороду за ранній підйом, за його словами, є дивом, адже допомагає сконцентруватися на найважливішому й встигнути більше і краще.

Більше про «Диво п’ятої ранку»


Чудовий ранок. Як не проспати життя

«Чудовий ранок. Як не проспати життя», Гел Елрод

Український переклад – «Наш Формат», 2017

Якщо не вийде прокинутися з півнями, то варто, як пише тренер із саморозвитку та мотиваційний спікер Гел Елрод, хоча б до восьмої. Це, запевняє він, і настрій вам підійме, і вашу продуктивність. Він радить поставити будильник подалі від ліжка, щоб якнайрішучіше з нього піднятися, а відразу після пробудження піти вмитися, випити склянку води, вдягнути спортивний костюм і зробити зарядку. Потім неодмінно побути бодай трішки наодинці зі своїми думками, згадати про щось, що сповнює вдячності, й «з’їсти жабу». Але не ту, що давить, а ту, яка змушує прокрастинувати. Вранці виконання складних і не надто приємних завдань дається легше й швидше, зазначає автор.

Більше про «Чудовий ранок»


Спершу найважливіше. Жити, любити, вчитися, залишити слід

«Спершу найважливіше. Жити, любити, вчитися, залишити слід», Стівен Кові, Роджер і Ребекка Меррілли

Український переклад – КСД, 2018

Стівен Кові, який прославився книгою «7 звичок надзвичайно ефективних людей», вирішив нагадати про те, що ви, можливо, й знали. Співавторами цієї його праці стали фахівці з тайм-менеджменту Роджер і Ребекка Меррілли. Книжка розповідає про особливості трьох поколінь тайм-менеджменту (перше зосереджувалося на нагадуванні про головне; друге – на плануванні; третє – на пріоритетах). Тут і їхні плюси, і мінуси, і пропозиція перейти до четвертого покоління, яке включає тільки переваги попередніх і «спирається на парадигми, здатні змінити якість життя». Засадниче: спочатку «навіщо», потім «коли».

Більше про «Спершу найважливіше»


Когда: известные науке секреты идеального управления временем

«Коли: відомі науці секрети ідеального управління часом», Деніел Пінк

Час події не менш принциповий за саму подію. Утім, визначаючи його, ми надто часто покладаємося на саму лише інтуїцію та здогадки, зауважує Деніел Пінк, автор бестселерів «Драйв» та «Людині властиво продавати». За два роки він проаналізував понад півтисячі наукових досліджень, щоб розібратися, які знання мають лягти в основу високоефективного тайм-менеджменту. У своїй новій книжці він розповідає, зокрема, як наші когнітивні можливості змінюються протягом 16 годин, коли ми не спимо, і про паузи, що стимулюють роботу, серед яких метод Гемінґвея і nappuccino.


Я знаю, як їй все вдається

«Я знаю, як їй все вдається: тайм-менеджмент успішних жінок», Лора Вандеркам

Український переклад – «#книголав», 2018

Американська блогерка Лора Вандеркам протягом кількох років вивчала хронометражі жінок, які «мали все й одразу» (хоча б одну дитину віком до 18 років і заробіток у понад $100 тис. на рік), щоб дізнатися, як їм вдається оптимізувати свій графік. Авторка дійшла висновку, що слід відмовитися від «пастки 24 годин» сім днів на тиждень. Натомість брати до уваги усі 168 годин. На її думку, замість суворої регламентації треба прагнути гнучкості, спрощувати свою рутину і не відмовляти собі й близьким у маленьких радощах.

Більше про «Я знаю, як їй все вдається»


Читайте також про інші книжки про управління часом

Поділитися: