Не купи пальто: верхній одяг для ділової людини

258
Shutterstock
Історик моди Зоя Звіняцьковська пояснює, що носити солідному чоловікові взимку та восени

Якихось 30 років тому при думці про зимовий одяг для ділового чоловіка в голові виникав тільки один образ: монументальне, як скриня, драпове пальто темно-сірого кольору. Питання було лише одне: чи може власник дозволити собі каракулевий комір, чи ні? 20 років тому асортимент зробився удвічі розмаїтішим – це було або шикарне кашемірове пальто, що називається, в підлогу, або шкіряна куртка-парка, яку в народі називають «танкер» – і те, й інше було дітищем бандитської епохи буремних 1990-х.

10 років тому ділова людина не могла навіть уявити, що можна носити щось окрім класичного суворого пальта чорного або у крайному випадку темно-синього кольору. На щастя, сучасна мода все далі відходить як від суворості, так і від одноманітності і пропонує все більше варіантів особистого стилю – і верхнього одягу зокрема.

Пуховик

Наймоднішим, найсучаснішим та у всіх сенсах найбільш просунутим варіантом зимового одягу сьогодні може вважатися пуховик. І коли ми говоримо «пуховик», ми зовсім не маємо на увазі стьобану, як тілогрійку, безформну куртку невиразного кольору. Технологічні досягнення останніх років типу герметичних швів у поєднанні зі стійкою модою на етичне споживання зробили пуховик чи не наймоднішим зимовим одягом – і породили безліч фасонів. Не оминув цей тренд і чоловічу моду.

2ch.hk

В результаті ринок пропонує різноманітні чоловічі пуховики, пошиті як пальто або подовжений піджак, з відповідними підкладками, застібками і фурнітурою.

Виглядають вони дуже сучасно, сидять добре – якщо ви не дуже огрядний – не важать практично нічого, відмінно носяться на костюм і надають вашому образу просунутості та настільки модної сьогодні м’якої чарівності – майже такої самої, якби ви сфотографувалися з котиком на руках.

Дафлкот

Наступним варіантом, на який варто звернути увагу, можна назвати пальто некласичних, але тим не менш освячених традицією фасонів – наприклад, дафлкот. Це однобортне пальто прямого силуету з капюшоном випускається в незмінному вигляді з 1890 року. Класичні моделі дозволяють «верблюжого» кольору верх і картату підкладку, дві великих накладних кишені і чотири застібки на мотузкові петлі ґудзики форми «моржове ікло» – аби було легше застібати, не знімаючи рукавичок.

britishroom.ru

Донедавна дафлкот вважався молодіжним пальто, що пасує також людям творчих професій, інтелектуалам, яким затісні рамки обивательської моди.

Однак сьогодні грань між творчістю і підприємництвом стирається, формальні правила, які раніше здавалися непорушними, зникають, і дафлкот стає дедалі більше підходящим вибором для сучасних ділових чоловіків.

Пальто

Класичний варіант – власне, пальто, але і тут вас на вас чигає необхідність вибору. Основних актуальних моделей дві. Перша – англійська класика, однобортне пальто з прямою лінією плеча, невеликим коміром і вузькими лацканами. Вічна класика, мрія банківського службовця, той самий образ, який виникає в уяві при слові «пальто».

При уявній простоті – це досить важкодосяжний варіант, тому що таке англійське пальто передбачає ідеальну посадку

Або вам пощастило – у вас фігура, відповідна «стандартним» лекалам, або вам доведеться шити ваше класичне пальто на замовлення. Другий варіант – двубортне пальто, з широкими лацканами, але не як у членів Політбюро, а як бушлат або тренчкот – тобто не аморфне, а навпаки, напівприталене.

Madaiworld.com

Таке пальто може бути різної довжини – від повноцінного тренча довжиною по коліно до короткої куртки-бушлата. Зрозуміло, що цей фасон не рятує від необхідності хорошої посадки, але велика кількість ґудзиків, широкий запах і масивні лацкани на фасаді можуть приховати огріхи крою, а акцентовані плечі в поєднанні з поясом (в деяких фасонах) нададуть фігурі бажаного мужнього силуету.

Поділитися: