Якихось 30 років тому при думці про зимовий одяг для ділового чоловіка в голові виникав тільки один образ: монументальне, як скриня, драпове пальто темно-сірого кольору. Питання було лише одне: чи може власник дозволити собі каракулевий комір, чи ні? 20 років тому асортимент зробився удвічі розмаїтішим – це було або шикарне кашемірове пальто, що називається, в підлогу, або шкіряна куртка-парка, яку в народі називають «танкер» – і те, й інше було дітищем бандитської епохи буремних 1990-х.
10 років тому ділова людина не могла навіть уявити, що можна носити щось окрім класичного суворого пальта чорного або у крайному випадку темно-синього кольору. На щастя, сучасна мода все далі відходить як від суворості, так і від одноманітності і пропонує все більше варіантів особистого стилю – і верхнього одягу зокрема.
Пуховик
Наймоднішим, найсучаснішим та у всіх сенсах найбільш просунутим варіантом зимового одягу сьогодні може вважатися пуховик. І коли ми говоримо «пуховик», ми зовсім не маємо на увазі стьобану, як тілогрійку, безформну куртку невиразного кольору. Технологічні досягнення останніх років типу герметичних швів у поєднанні зі стійкою модою на етичне споживання зробили пуховик чи не наймоднішим зимовим одягом – і породили безліч фасонів. Не оминув цей тренд і чоловічу моду.
В результаті ринок пропонує різноманітні чоловічі пуховики, пошиті як пальто або подовжений піджак, з відповідними підкладками, застібками і фурнітурою.
Виглядають вони дуже сучасно, сидять добре – якщо ви не дуже огрядний – не важать практично нічого, відмінно носяться на костюм і надають вашому образу просунутості та настільки модної сьогодні м’якої чарівності – майже такої самої, якби ви сфотографувалися з котиком на руках.
Дафлкот
Наступним варіантом, на який варто звернути увагу, можна назвати пальто некласичних, але тим не менш освячених традицією фасонів – наприклад, дафлкот. Це однобортне пальто прямого силуету з капюшоном випускається в незмінному вигляді з 1890 року. Класичні моделі дозволяють «верблюжого» кольору верх і картату підкладку, дві великих накладних кишені і чотири застібки на мотузкові петлі ґудзики форми «моржове ікло» – аби було легше застібати, не знімаючи рукавичок.
Донедавна дафлкот вважався молодіжним пальто, що пасує також людям творчих професій, інтелектуалам, яким затісні рамки обивательської моди.
Однак сьогодні грань між творчістю і підприємництвом стирається, формальні правила, які раніше здавалися непорушними, зникають, і дафлкот стає дедалі більше підходящим вибором для сучасних ділових чоловіків.
Пальто
Класичний варіант – власне, пальто, але і тут вас на вас чигає необхідність вибору. Основних актуальних моделей дві. Перша – англійська класика, однобортне пальто з прямою лінією плеча, невеликим коміром і вузькими лацканами. Вічна класика, мрія банківського службовця, той самий образ, який виникає в уяві при слові «пальто».
При уявній простоті – це досить важкодосяжний варіант, тому що таке англійське пальто передбачає ідеальну посадку
Або вам пощастило – у вас фігура, відповідна «стандартним» лекалам, або вам доведеться шити ваше класичне пальто на замовлення. Другий варіант – двубортне пальто, з широкими лацканами, але не як у членів Політбюро, а як бушлат або тренчкот – тобто не аморфне, а навпаки, напівприталене.
Таке пальто може бути різної довжини – від повноцінного тренча довжиною по коліно до короткої куртки-бушлата. Зрозуміло, що цей фасон не рятує від необхідності хорошої посадки, але велика кількість ґудзиків, широкий запах і масивні лацкани на фасаді можуть приховати огріхи крою, а акцентовані плечі в поєднанні з поясом (в деяких фасонах) нададуть фігурі бажаного мужнього силуету.